Hlavní obsah
Policistka při kontrole dokladů. Foto: Policie ČR

Vyhoštění čeká cizince, kteří pracovali na Zlínsku nelegálně

Vyhoštění z území členských států Evropské unie až na pět let čeká sedmnáct Ukrajinců.

Policistka při kontrole dokladů. Foto: Policie ČR
Vyhoštění čeká cizince, kteří pracovali na Zlínsku nelegálně

„Uplynulý týden zahájili policisté z odboru cizinecké policie řízení o jejich správním vyhoštění. Pracovali ve firmě v Kroměříži bez platného povolení k zaměstnání,“ uvedla v úterý 24. ledna policejní mluvčí Lenka Javorková.

Nelegálně pracující cizince zjistili policisté v jedné kroměřížské firmě koncem minulého týdne během kontroly zaměřené na legální zaměstnávání cizinců.

„Na začátku kontroly dostali policisté od manažera firmy informaci, že v podniku pracuje 17 cizinců, z nichž někteří jsou zrovna v práci, a další se nacházejí v penzionu, kde jsou ubytovaní, jelikož mají volno. Všichni kontrolovaní cizinci předložili platné cestovní doklady Ukrajiny, kde měli víza do Polska, která je opravňovala k pobytu na území ČR na 90 dnů během období 180 dnů,“ řekla policejní mluvčí.

Ani jeden z kontrolovaných mužů a žen však nepředložil policistům platné povolení k zaměstnání Úřadu práce České republiky ani žádné další dokumenty, které by prokazovaly oprávněnost výkonu zaměstnání v České republice. Policisté zjistili, že cizinci pracovali v kroměřížské firmě pro slovenskou agenturu nelegálně od poloviny loňského prosince. 

„Sedmnáct mužů a žen ve věku od 26 do 52 let policisté z cizinecké policie na místě zajistili a eskortovali na policejní služebny, kde jim zajistili tlumočníka a zahájili s nimi řízení o správním vyhoštění,“ dodala Lenka Javorková.

Skutečnosti, které policisté v souvislosti s výkonem práce cizinců zjistili, oznámí Státnímu úřadu inspekce práce. Ten učiní další opatření související s nelegálním zaměstnáváním cizinců, které je v současné době negativním trendem, a rovněž bude řešit postih těch, kteří výkon práce cizincům umožnili. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků