Hlavní obsah
Den otevřených dveří a ukázka projektu Made By přilákala hodně návštěvníků Foto: Nadace Terezy Maxové dětem

Vsetínský azylový dům pro matky s dětmi se na jeden den otevřel veřejnosti

Den otevřených dveří a zároveň oslava Mezinárodního dne žen - v tomto duchu probíhala akce, kterou uspořádal místní azylový dům ve Vsetíně. Zpřístupnil své prostory a dal každému příležitost se s chodem tohoto zařízení seznámit. Každý, kdo přišel, mohl zdejší maminky podpořit nákupem drobného zboží.

Den otevřených dveří a ukázka projektu Made By přilákala hodně návštěvníků Foto: Nadace Terezy Maxové dětem
Vsetínský azylový dům pro matky s dětmi se na jeden den otevřel veřejnosti

Azylový dům je místem, které je pro řadu žen s dětmi jedním z posledních možných řešení složité životní situace, ale zároveň také pro ně může být tím pomyslným prvním krokem správným směrem. Maminky zde získávají možnost nejen ubytování, ale také sociální pomoci, kterou mnohdy potřebují především. 

„Přichází sem ženy nejen bez finančních prostředků, ale také se šrámy na duši, které zde potřebují vyléčit. Vycházíme jim proto vstříc a snažíme se jim pomáhat. Zároveň je zde zapojujeme do programů, které jim mohou v budoucím životě výrazně pomoci,” uvedl ředitel azylového domu, Mgr. Michal Trčálek.

Jedním z takových programů je i Made By, finanční gramotnost pro ženy z azylových domů. Realizuje jej Nadace Terezy Maxové dětem společně se Citi Foundation. 

„Naučit maminky hospodařit, zvládnout svůj rodinný rozpočet,  a to i s tím málem, které obvykle v jejich situaci mají, je jedním z hlavních cílů projektu Made by. Ruku v ruce s tím projekt nabízí i pomocnou ruku při snaze pomoci těmto matkám zajistit pracovní příležitosti. Velmi náš těší dlouhodobá spolupráce se zdejším azylovým domem a věříme, že pomoc, kterou věnujeme zdejším maminkám, má hluboký smysl nejen pro ně samotné, ale i pro jejich děti,” uvedla Mgr. Terezie Sverdlinová, ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem.

Praktická část projektu Made By, v rámci níž maminky vyrábí drobné předměty, byla právě na Dni otevřených dveří k vidění. Návštěvníci si takto mohli vyzkoušet, jak se vyrábí  pytlík plněný sušenými bylinkami a další drobné textilní výrobky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků