Hlavní obsah
Foto: Klára Blažková

Vsetínské Dolní náměstí opět ožije Valašskými Velikonocemi

Na Zelený čtvrtek 29. března připravil Dům kultury Vsetín program pro celou rodinu s názvem Valašské Velikonoce na Vsetíně. Již od deváté hodiny ranní bude na návštěvníky na Dolním náměstí čekat jarmark, zábavný program pro děti a kulturní vystoupení.

Foto: Klára Blažková
Vsetínské Dolní náměstí opět ožije Valašskými Velikonocemi

Jarmark bude trvat po celý den až do 17. hodiny a nabídne regionální farmářské produkty a další zboží. K zakoupení či ochutnání bude pro návštěvníky medovina, zvěřinové speciality, trubičky, koláče, frgály, sýry, trdelníky, bramboráky, food truck s burgery a hotdogy s masem v biokvalitě a vlastními houskami, rybízové víno, zelené pivo z minipivovaru Valášek, mléčný karamel, medové perníčky, koření, uzenářské výrobky, kraslice, velikonoční dekorace, paličkované krajky, keramika, košíky, květiny a mnoho dalšího.

Dopoledne bude patřit tanečním vystoupením dětí ze vsetínské ZŠ Sychrov pod vedením Denisy Rýzové, zábavnému pořadu Veselý dvorek s živými zvířátky, ukázkami a povídáním farmáře Vojty Molka. Valašské pěsničky se budou rozléhat Dolním náměstím v podání gajdoše Petra Sovjáka z Neubuze.

V odpoledním čase od 15.00 hodin se představí Malí ogaři z Liptálu a možná dojde i na velikonoční obchůzku a šlahačku. Čtvrteční velikonoční program zakončí od 15.15 hodin koncert dechové kapely Lidečanka.

Velikonoční ladění však bude pokračovat v Turistickém informačním centru Masarykovy knihovny. Od 16.00 hodin si zde můžete připomenout velikonoční zvyky a tradice. Chybět nebudou velikonoční vajíčka, pletení valašských tatarů z vrbového proutí, ukázka výroby madeirových vajíček, velikonoční tvoření s RMC Sluníčko, výroba jarních misek na kraslice a další. Součástí programu bude také celonárodní Čtení Bible od 15.30 hodin v K Klubu – 3. patro knihovny.

V případě nepříznivého počasí je možná změna programu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků