Hlavní obsah
Foto: Jiří Cysař

Vlaková zastávka Kačerov slouží veřejnosti od poloviny prosince

V neděli 14. prosince 2014 se měnil jízdní řád na železnici a zároveň se otevřela nová vlaková zastávka Praha-Kačerov. Nachází se přímo u stejnojmenné stanice metra - zastaví tu všechny osobní vlaky linek S8 a S80, tedy linek, které jedou z Prahy do Vraného nad Vltavou a dále do Čerčan nebo Dobříše.

Foto: Jiří Cysař
Vlaková zastávka Kačerov slouží veřejnosti od poloviny prosince

Po měsíci od otevření zastávky jsem se na toto místo jel podívat. Na Hlavním nádraží ve tři hodiny odjížděl vlak směr Dobříš a tak stačilo nastoupit a vydat se na obhlídku. Po cestě přes zastávku Praha-Vršovice po deseti minutách Regionova zastavila na Kačerově.

Ve svahu přímo pod stejnojmennou stanicí metra a autobusů je zaříznuta tato nová zastávka. Bezbariérový výstup a nová malá čekárna s označovači jízdenek a jízdními řády mě přivítala ihned po vystoupení. Zhruba třicet metrů do kopce po bezbariérové cestě vystoupáme až k dalším MHD prostředkům, jako je metro a autobusy. Celý nově opravený svah připomíná horské cesty, jelikož nejen vzdálenost, ale i převýšení musíme překonat, abychom se dostali až nahoru .

Dopravní podnik k tomu uveřejnil tuto zprávu: Nová železniční zastávka je bezbariérová a naprostá většina vlaků, které na Kačerově zastaví, je uzpůsobená pro přepravu vozíčkářů. Bezbariérová cesta vede z vlakové zastávky do Michelské ulice, přímo na zastávku autobusů Kačerov směr Michle. V tomto směru je tak zajištěn přestup mezi bezbariérovými autobusy a bezbariérovými vlaky. Bohužel zatím na Kačerově není výtah do metra ani do podchodu pod Michelskou ulicí. Výtahy už ale Dopravní podnik hl. m. Prahy plánuje.

Byly taky vydány tabulky a upřesněno, jak se zkrátí cesta z různých částí Prahy do centra. Například z Kačerova do Vraného je nyní možné nově dojet vlakem za rekordních 23 minut, na Zbraslav za 16 minut a do Modřan za 10 minut.

„Otevření nové zastávky na Kačerově umožní obyvatelům i návštěvníkům Prahy ve větší míře používat železnici v rámci integrovaného dopravního systému, což je i náš cíl,“ uvedl Jiří Bodenlos, zástupce starosty Prahy 4 pro oblast dopravy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků