Hlavní obsah
3. liga družstev 2012 v billiard hokeji (šprtec) - skupina Žďár nad Sázavou Foto: Jaromír Nedvěd

Vítězové a poražení ve 3. lize družstev stolního hokeje ve Žďáru nad Sázavou jsou již známí

Sobota 17. listopadu patří již tradičně finálovému turnaji nejlepších týmů ve skupině Žďár nad Sázavou, 3. ligy družstev v billiard hokeji. Jinak tomu nebylo ani v tomto roce. Pozvány tedy byly týmy BHL ČERNÝ, BHL Vinotéka Rak, ZŠ Švermova, BAHL Žďár nad Sázavou a Nike team.

3. liga družstev 2012 v billiard hokeji (šprtec) - skupina Žďár nad Sázavou Foto: Jaromír Nedvěd
Vítězové a poražení ve 3. lize družstev stolního hokeje ve Žďáru nad Sázavou jsou již známí

V uplynulém ročníku vytvořili základ místní třetiligové soutěže týmů především hráči ze školních kroužků a jejich kamarádi spolu s rodiči. To bohužel mělo značný vliv na podzimní část soutěže, v které se jednotlivé týmy jen těžko scházely v plném počtu.

V šestém kole, které se mělo konat počátkem září, tak přišlo hned několik hráčů, ale vždy to byli pouze jednotlivci. V sedmém kole se však již opět hrálo. A jak se později ukázalo, bylo to pro tým ZŠ Švermova klíčové soutěžní kolo. Trojice hráčů Martin, Vítek a Valerie Pospíchalovi, dvakrát úspěšně zvítězila nad týmem BHL ČERNÝ Žďár nad Sázavou a přidala tak do tabulky čtyři důležité body v celkovém hodnocení.

Finálové kolo se podle pravidel třetiligové skupiny Žďár nad Sázavou koná pouze za účasti alespoň tří týmů. Ačkoliv tedy závěr sezóny nebyl v tomto směru příliš optimistický, přesto se do finále tři družstva přihlásila. Sedmnáctý listopad se tak měl stát dnem určeným pro finálový turnaj o putovní Králův pohár.

Bohužel se opět potvrdilo, že původní sestavy týmů rozdělily letní prázdniny, a tak hráči, kteří v jarní části složili své týmy, se po prázdninách již znovu nesešli. Proto se v sobotu 17. listopadu konalo hned v úvodu plánovaného programu vyhlášení držitelů všech pohárů. Nejlepším hráčem 3. ligy družstev – sk. Žďár nad Sázavou se stal Martin Pospíchal, který v celém ročníku ztratil pouze jediný bod. Nejaktivnější hráči soutěže byli letos hned dva. Jedním byl Lukáš Krejčí a druhým Pavel Rous.

Mezi týmy se po základní části umístil na bronzové příčce tým ZŠ Švermova (sestava: Pospíchal Martin, Šustr Adam, Pospíchal Vít, Plevová Anna, Pospíchalová Valerie, Pleva Petr, Plevová Kateřina). Na příčce stříbrné se umístil tým BHL Vinotéka Rak Žďár nad Sázavou (sestava: Ondřej Toman, Dominik Musil, František Macháček). A vítězem titulu Mistra 3. Ligy družstev – sk. Žďár nad Sázavou a zároveň držitelem putovního Králova poháru se stal tým BHL ČERNÝ Žďár nad Sázavou v sestavě: Pavel Rous, Martin Bednář, Robin Homolka, Tomáš Vítámvás a Lukáš Krejčí.

Výsledky soutěží a pozvánky jsou průběžně zveřejňovány na internetových stránkách http://www.uhshbrno.cz a http://vysocina.billiardhockey.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků