Hlavní obsah
Foto: Studentské akademie

Vítězný snímek festivalu Antifet fest varuje před nebezpečím facebooku

Minulý týden proběhlo v pražském kině Světozor vyhlášení výsledků amatérské filmové soutěže ANTIFET FEST. Prvenství v kategorii středních škol získal snímek Celý život online z dílny studentů Filmové akademie, který je součástí programu na podporu volnočasových aktivit o. p. s. Dialog Jessenius.

Foto: Studentské akademie
Vítězný snímek festivalu Antifet fest varuje před nebezpečím facebooku

Tématem šestého ročníku Antifet festu, ve kterém soutěžili studenti ve dvou kategoriích – základní a střední školy, byla prevence sociálně patologických jevů.

V soutěži se představilo celkem 13 filmů. Vítězný snímek v kategorii středoškoláků od studentů Filmové akademie mapuje vztah mladých lidí k Facebooku, jako současnému fenoménu, poukazuje na jeho rizika a vznik možné závislosti na tomto moderním komunikačním prostředku.

„Prvenství snímku od našich studentů nás nesmírně potěšilo a utvrdilo nás v tom, že podpora projektů, jako je Filmová akademie, má smysl,“ uvedla Jiřina Faloutová, tvůrce myšlenky a realizátorka projektu Studentské akademie.

Studentské Akademie jsou volnočasové aktivity pro středoškoláky zdarma. Pod heslem Dělej, co tě baví od roku 2010 nabízejí pražským studentům umělecké workshopy, které vedou výrazné osobnosti kulturní scény. Workshopy vznikly v rámci preventivniho programu Můžu ti pomoc? neziskové společnosti Dialog Jessenius o. p. s.. pod záštitou pražského magistrátu.

“Smyslem je nabídnout studentům kvalitní volnočasovou zábavu, jenž je k ničemu nezavazuje, ale přesto pomáhá nastavovat jejich žebříček hodnot,” doplnila Jiřina Faloutová.

Jednotlivé obory se studentům opět otevřou na začátku září s příchodem nového školního roku. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků