Hlavní obsah
Výstava květinových aranžmá ve vile Stiassni má již několikaletou tradici. Foto: Kateřina Konečná

Vila Stiassni v Brně opět rozkvete díky květinové výstavě

Od 24. ledna do 3. února ozdobí interiéry brněnské prvorepublikové vily Stiassni výstava květinových aranžmá z dílny floristy Slávka Rabušice. Otevřeno bude v době výstavy denně.

Výstava květinových aranžmá ve vile Stiassni má již několikaletou tradici. Foto: Kateřina Konečná
Vila Stiassni v Brně opět rozkvete díky květinové výstavě

Vila Stiassni letos rozkvete již po čtvrté. Pro každý ročník je pečlivě voleno téma výstavy. Pro rok 2020 se organizátoři rozhodli připomenout krásné 111. výročí od svatby manželů Stiassni, stavitelů vily, proto se celá květinová výstava ponese ve svatebním duchu. Nebudou chybět dokonce ani dobové svatební šaty a doplňky. Jedná se o originály od roku 1900 až po 30. léta.

Návštěvníci si mohou vychutnat krásné vilové interiéry v jedinečném spojení se stovkami květů, které vilu na několik dní doslova rozzáří.

Květinová výstava je nedílnou součástí prohlídkové trasy vily. Květiny tak zdobí jak reprezentativní salonky, tak i soukromé pokoje rodiny, které si návštěvníci mohou prohlédnout společně s průvodcem.

V době konání výstavy je otevřeno denně od 9 do 17 hodin. Prohlídky vychází vždy v celou hodinu.

Pouze v pátek 24. a v sobotu 25. ledna budou součástí výstavy také netradiční kostýmované prohlídky vily se zábavnými scénkami v podání Divadla historie v pohybu Exulis, na které je nutná rezervace.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků