Hlavní obsah
Zámek Dobříš Foto: archiv zámku Dobříš

Verdiho melodie rozezní dobříšský zámek

Opera highlights je název koncertu, který se uskuteční ve čtvrtek 20. října na zámku Dobříš. Se světoznámými skladbami od skladatele Giusseppe Verdiho, mezi něž patří například Nabucco či Aida, vystoupí v zrcadlovém sále od dvaceti hodin devadesátičlenný smíšený pěvecký sbor z Amsterodamu.

Zámek Dobříš Foto: archiv zámku Dobříš
Verdiho melodie rozezní dobříšský zámek

„Holandské orchestry a pěvecké sbory na dobříšský zámek jezdí vystupovat již několik let. Pořádá je majitel hudební agentury IC Production z Holandska Klaas Touwen, který je velký milovník hudebních produkcí, zejména pak vážné hudby a sborového zpěvu,“ informovala asistentka ředitele zámku Dobříš Renata Semová.

„Všechny posluchače vážné hudby bych chtěla nalákat na krásný umělecký zážitek. Troufnu si říci, že tento koncert bude to nejlepší, co letos na zámku uslyšíte. Holandské soubory během svých vystoupení mají vždy též úžasnou choreografii a jejich nadšení pro hudbu je nevídané,“ dodala Semová.

Návštěvníci koncertu se mohou těšit také na zajímavého hosta. V zrcadlovém sále vystoupí během večera známý dětský pěvecký soubor z České republiky. O jaký půjde, je ale velkým překvapením, které bude odhaleno až v průběhu samotného koncertu.

Jednotné vstupné na zhruba dvouhodinovou pěveckou přehlídku je 100 Kč. Asistentka ředitele dobříšského zámku doporučuje zájemcům si lístky předem rezervovat na Návštěvním centru přes telefon či e-mail.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků