Hlavní obsah
Foto: Karel Novotný

Venkovská kapela zve na třináctý Dechkoncert

Venkovská kapela pořádá další ze svých koncertů za účasti hostů, dechové hudby Poličanka. Koncert se ve Žďáru nad Sázavou uskuteční 30. dubna.

Foto: Karel Novotný
Venkovská kapela zve na třináctý Dechkoncert

Dechová hudba Venkovská kapela s kapelníkem Jaroslavem Šimkem pořádá v neděli 30. dubna od 14.00 hodin v Sokolovně ve Žďáru nad Sázavou tradiční Dechkoncert. Spolu s ní vystoupí i dechová hudba Poličanka s kapelníkem Petrem Sejkorou.

Venkovská kapela vznikla v roce 1988 jako netradiční dechová hudba v samém srdci Vysočiny - Žďáru nad Sázavou a okolí. Vystupuje v kostýmech, vypovídajících o tradicích v tomto kraji. Repertoár je velice pestrý a velkou měrou se na něm podílí i její kapelník Jaroslav Šimek.

Dechová hudba Poličanka z Poličky vznikla z Městské dechové hudby v roce 1992 a hrála zpočátku bez zpěváků a převážně vlastní sklady. Od roku 1994 začala éra se zpěváky a rozšířil se repertoár o skladby známých autorů. Kapela užívá jednotné oblečení a má jednu zvláštnost oproti jiným souborům - od 1. ledna 2017 má dělenou funkci kapelníka, kdy na akcích se zpěvem, při koncertech, tanečních zábavách, plesech aj. ji vede Petr Sejkora a při účinkování na církevních slavnostech apod. ji řídí Eduard Cacek.

Obě kapely se představí se svým repertoárem písniček, a to jak k poslechu, tak i k tanci.

Možnost zakoupit v předprodeji zlevněné vstupenky na ZUŠ ve Žďáru ve dnech Po-Pá v době od 13 do 17 hodin - učebny č. 7 a 8.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků