Hlavní obsah
Keprník Foto: Ivo Netopil

Velké setkání pracovníků informačních center Jeseníků se uskuteční ve Vrbně

Ve středu 8. prosince se do Vrbna pod Pradědem sjedou pracovníci informačních center celých Jeseníků. Setkají se, aby si předali informace o nových službách a produktech v regionu a vyměnili si zkušenosti ze své profese. Na workshopu bude například představen zbrusu nový lyžařský areál v Koutech.

Keprník Foto: Ivo Netopil
Velké setkání pracovníků informačních center Jeseníků se uskuteční ve Vrbně

"Setkání pracovníků informačních center je pořádáno v rámci projektu Jeseníky táhnou za jeden provaz, který touto akcí zahajujeme. Naším cílem je rozhýbat výměnu informací napříč turistickou oblastí Jeseníků, aby turisté vždy dostali co nejaktuálnější a co nejúplnější informace o tom, co mohou v Jeseníkách absolvovat," vysvětluje Tereza Schreiberová ze sdružení Jeseníky přes hranici, které projekt realizuje.

Na programu setkání je, mimo jiné, také představení kompletní nabídky lyžařského areálu v Koutech nad Desnou, který bude v letošní sezóně poprvé otevřen milovníkům zimních sportů.

"Jde o jednu z největších investic do turistiky v Jeseníkách, proto je nutné, aby pracovníci regionálních infocenter dokázali konkrétní nabídku areálu prezentovat," nastiňuje program akce Schreiberová.

Účastníci workshopu budou mít možnost také "virtuálně" navštívit zbrusu nové pivovarnické muzeum v Hanušovicích nebo Muzeum čarodějnických procesů, které je od léta otevřeno v Šumperku.

"Projekt je spolufinancován EU z programu česko-polské spolupráce, proto očekáváme také účast polských pracovníků IC, kteří by měli přivézt zase "zahraniční" informace o turistické nabídce," doplňuje Schreiberová.

Registrace na akci je možná přes webovou aplikaci www.jesenikypreshranici.cz.


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků