Hlavní obsah
Velká koňská show v Ředhošti - Vítězná drezura fríských koní Foto: Jiří Růzha

Velká koňská show v Ředhošti má za sebou úspěšný 5. ročník

Již 5. ročník Velké koňské show, který navštívilo na 500 diváků, se uskutečnil v sobotu 14. dubna v Ředhošti. Vítěz v soutěži drezury koní si odnesl zbrusu nové sedlo.

Velká koňská show v Ředhošti - Vítězná drezura fríských koní Foto: Jiří Růzha
Velká koňská show v Ředhošti má za sebou úspěšný 5. ročník

Předpověď nepříznivého počasí se meteorologům nepovedla a tak všichni, co uvěřili rannímu sluníčku a vyrazili na tržnici v Ředhošti u obce Mšené-lázně, prožili nádherný sluneční den ve společnosti milovníků a jezdců koní, pěkné country muziky a tancování. Prostě tržnice se změnila na zábavný park se spoustou koní a lidiček kolem nich. Na své si přišly i děti, kromě programu si mohly vyzkoušet i pouťové atrakce jako skákací hrad, houpačky, trampolínu a jiné.

O kulturní vyžití se postarala výborná country skupina Karavana z Lovosic, která hrála od zahájení do úplného konce písničky k poslechu a tanci. Taneční vsuvkou pak byla vystoupení skupin Lucarino Dance z DNS Čížkovice a Bílý zajíc Libochovice. Obě skupiny vystupují na Koňské show od jejího vzniku v roce 2008. Ukázky Line Dance – amerického moderního country tance se divákům také líbily.

Ovšem každý se na Koňskou show vydal hlavně kvůli koním. Letošní ročník byl ve znamení amatérských jezdců a chovatelů. Malým zpestřením byl i veřejný prodej dvou koní a ukázky z péče o tyto čtyřnohé miláčky. Vrcholem pak byla soutěž pěti vystoupení s drezurou koní. Bylo opravdu na co se dívat. Diváci měli na zadní části vstupenky vyplnit, který ze soutěžících se jim líbil nejvíce. Na konci programu bylo vyhlášení výsledků a první místo a spolu s ním zbrusu nové sedlo si odnesli Žaneta a Jaroslav Parohovi s úžasnou drezurou fríských koní. Vítěze můžete vidět na zámku Krásný Dvůr a Novém hradu v Jimlíně, stojí to opravdu za to.

Na akci nechyběly ani stánky s různým zbožím. Návštěvníci si mohli zakoupit různé sladkosti, kožené výrobky, klobouky a hlavně výborné klobásy na roštu a další pochutiny. Závěr celé akce patřil country skupině Karavana a tanečním souborům. Tančilo se a zpívalo až do úplného závěru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků