Hlavní obsah
Velikonoční prohlídky na zámku Dobříš. Foto: Archiv zámku Dobříš

Velikonoce na zámku Dobříš: jarní expozice, speciální prohlídky i koncert osobností vážné hudby

Svátky jara, které letos spadají na přelom března a dubna, přivítá malebný zámek Dobříš nedaleko od Prahy tradičními Velikonočními prohlídkami. V tematicky vyzdobené zámecké expozici se návštěvníci seznámí s tradicemi a zvyky, děti se mohou těšit na hádanky a říkadla i sladkou odměnu.

Velikonoční prohlídky na zámku Dobříš. Foto: Archiv zámku Dobříš
Velikonoce na zámku Dobříš: jarní expozice, speciální prohlídky i koncert osobností vážné hudby

„Každoročně se snažíme co nejkrásněji velikonočně vyzdobit zámeckou expozici, aby u nás návštěvníci o svátcích nasáli příjemnou jarní atmosféru. Během prohlídky se v hostinské části zámku seznámí vedle základních faktů o historii zámku i se zajímavostmi o symbolech a významu Velikonoc,“ informovala Dagmar Veselá ze zámku Dobříš.

Velikonoční prohlídky si podle jejích slov užijí celé rodiny. Pro zvídavé děti budou v expozici přichystané jarní hádanky a rébusy a v případě zájmu s nimi rodiče během Velikonoc mohou navštívit i strašidelné Dobříšské přízraky v půdních prostorách zámku.

„Prohlídky jarní expozice trvají kolem třiceti minut, takže je i menší návštěvníci zvládnou. Případní historičtí nadšenci mohou pokračovat další půlhodinku i do reprezentačních prostor s klasickým zámeckým výkladem,“ sdělila Veselá.

Velikonoční program na zámku Dobříš bude letos probíhat i ve večerních hodinách. V sobotu 31. března od 19 hodin se v Zrcadlovém sále uskuteční Velikonoční koncert v podání předních českých hudebníků a pěvců s repertoárem se skladbami od H. Handla, W. A. Mozarta, A. Dvořáka, B. Smetany a dalších skladatelů.

„Zámek v Dobříši patří k mým oblíbeným a o to raději zde budu vystupovat. Koncert bude zaměřen na velikonoční téma a věřím, že posluchači ocení jak Katku Englichovou, která patří ke světovým harfistkám, tak i sopranistku Alžbětu Poláčkovou, jejíž hvězda stoupá též stále výše,“ řekl přední český barytonista Vratislav Kříž, který na koncertu také vystoupí. Trojici umělců doplní klavírista Jaroslav Šaroun.

Velikonoční prohlídky na zámku Dobříš budou probíhat od čtvrtka 29. března do neděle 1. dubna každou hodinu. Vstupné dle klasického ceníku zámecké expozice. O Velikonočním pondělí 2. dubna bude zámek uzavřen. Vstupenky na Velikonoční koncert na zámku Dobříš v hodnotě 250 Kč jsou už nyní v prodeji na pokladně zámku Dobříš. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků