Hlavní obsah
Veletrh SILVA REGINA Foto: BVV

Veletrh Silva Regina představí řadu novinek

Od 3. do 7. dubna proběhne na výstavišti v Brně komplex čtyř agrárních veletrhů v čele s veletrhem zemědělské techniky TECHAGRO, který patří mezi tři největší svého druhu v Evropě. Jedním z nich je také lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA.

Veletrh SILVA REGINA Foto: BVV
Veletrh Silva Regina představí řadu novinek

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA najdete v pavilonu „Z“ brněnského výstaviště. Představí se lesem provoněný s řadou mysliveckých exponátů a novinek vystavovatelů.

SILVA REGINA je místem setkání myslivců, lesníků a milovníků přírody nejen z České republiky, ale i ze Slovenska a sousedních zemí. Součástí výstavy jsou expozice mysliveckých trofejí, loveckých interiérů, dřevěných staveb, uměleckého nábytku, vzácných uměleckých výrobků z paroží a kůží. Originální kousky s přírodními motivy lze pořídit u uměleckých řemeslníků, převážně výrobky ze skla, keramiky, rytiny, zbraně, nože a šperky.

Velmi oblíbenou část SILVY REGINY tvoří expozice loveckých zbraní a střeliva. Najdete zde kulovnice, brokovnice, malorážky různých typů a značek. Mezi vystavovateli nebude chybět společnost Walter Trading. Ta se na veletrh chystá s několika novinkami. Na svém stánku představí kromě jiného i nové modely brokových kozlicí Browning, samo nabíjející kulovnice BAR MK3 nebo pistole BuckMark. Značka Heckler & Koch bude zastoupena modely samo nabíjejících pistolí ráže 9 mm a samo nabíjejících kulovnic.

Na přípravě veletrhu spolupracuje řada státních i soukromých organizací, které si pro návštěvníky připravily zajímavý doprovodný program. Těšit se můžete na soutěže trubačů, představení sokolníků a kynologů, zajímavé hosty a hudební vystoupení. Ukázky preparátorského umění chystá na svém stánku Česká preparátorská unie, jejíž zástupci představí historii preparátorství a poradenský koutek.

Část pavilonu Z bude věnována výstavě „Lobkowitzův dům“. Návštěvníci zde uvidí rodové trofeje, kolekce historických map a uniforem či historické kočáry. Venkovní plochy obsadí mistři dřevorubci, kteří budou nejen soutěžit, ale také stavět krmelec či vyrábět dřevěné sochy. Připraven bude i včelařský pavilon s technologiemi a včelími produkty.

Čtyřlístek veletrhů doplní i veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví BIOMASA a veterinární veletrh ANIMAL VETEX, v jehož rámci bude možné zhlédnout expozici živých hospodářských zvířat z českých chovů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků