Hlavní obsah
Foto: IS produkce

Ve Zlatém jablku se zabydleli Pat a Mat

Se dvěma nejznámějšími kutily, Patem a Matem, se mohou až do 3. června setkat návštěvníci obchodního centra Zlaté jablko ve Zlíně. Výstava představující, jak žijí a filmují tito dva populární nešikové, je součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu, který již zanedlouho vypukne ve Zlíně.

Foto: IS produkce
Ve Zlatém jablku se zabydleli Pat a Mat

Pat ve žlutém tričku a rádiovce, Mat v tričku červeném a v kulichu. Dva protagonisté oblíbeného večerníčkového seriálu Pat a Mat aneb ...A je to! zakotvili ve Zlatém jablku ve Zlíně, aby dali nahlédnout do zákulisí svého natáčení.

„K vidění jsou celé pokoje, sklep a zahrada, ale i rekvizity jako kabriolet nebo originální zavařovací stroj. Pro technicky orientované fanoušky zase bude zajímavé prozkoumat, jak funguje kloubový skelet umožňující animaci loutky nebo jak vypadá forma na zhotovení hlav figurek kutilů,“ zve k prohlídce atraktivních exponátů ředitel Zlatého jablka Jiří Kratochvíl.

Kutilové, kteří k problémům přistupují vždy netradičně a často tak vytvoří problémy další, jsou vzorem optimismu, kamarádství a ochoty si pomáhat již pro několik generací dětí. Seriál Pat a Mat je spjat také s filmovými ateliéry ve Zlíně, kde byla vytvořena asi třetina z celkem 91 epizod, ve kterých například pečou vánočku, natírají okna, stavějí skleník nebo zavařují jahody.

Výstava Pata a Mata je k vidění v prodejní galerii Zlatého jablka až do 3. června po celou otevírací dobu obchodního centra.

Exponáty zapůjčila společnost Bonton a. s. Vybrané exponáty jsou k vidění také v Kabinetu filmové historie na Filmových ateliérech na Kudlově.

Obchodní a zábavní centrum Zlaté jablko je hlavním partnerem Zlín Film Festivalu a je tak jedním z center festivalového dění. Denně zde bude probíhat atraktivní doprovodný program, jako jsou například výstavy či autogramiády filmových hvězd.

Další informace na www.zlatejablko.cz a www.zlinfest.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků