Hlavní obsah
K hašení použili hasiči také sníh. Foto: SDHO Karolinka, HZS Vsetín

Hořící stodolu na Vsetínsku hasili lidé i hasiči sněhem

Šest hasičských jednotek likvidovalo v pondělí 28. ledna večer požár stodoly ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku. Ještě před jejich příjezdem stačil majitel objektu vypustit stádo ovcí. S hašením pomáhali sousedé, když došla voda, házeli na oheň sníh.

K hašení použili hasiči také sníh. Foto: SDHO Karolinka, HZS Vsetín
Hořící stodolu na Vsetínsku hasili lidé i hasiči sněhem

„Při požáru nebyl nikdo zraněn, škoda so pohybuje okolo 400 tisíc korun, hodnota uchráněného majetku představuje částku dvou milionů. Příčinou požáru byl podle vyšetřovatele zazděný dřevěný trám v komíně,“ informoval dnes mluvčí HZS Zlínského kraje Roman Žemlička.

Zprávu o požáru stodoly na pasekách ve Velkých Karlovicích v místní části Jezerné přijali hasiči v 19:25 hodin. Krajský operační důstojník vyhlásil požární poplach jednotce profesionálních hasičů ze Vsetína a jednotkám dobrovolných hasičů z Karolinky, Velkých Karlovic, Nového Hrozenkova, Halenkova a Podťatého.

„K hořící stodole s přístřeškem se nejlépe dostaly technické terénní automobily dobrovolných hasičů, kteří ihned zahájili hašení a ochlazování okolních navazujících staveb vysokotlakými proudy vody. Sedm automobilových cisteren ale zůstalo stát pod kopcem,“ sdělil mluvčí.

Na místo požáru se seběhli i sousedé, kteří lopatami házeli sníh na hořící objekt. Když došla voda, házeli sníh i hasiči. I přes nepříznivé podmínky hasiči spolu se sousedskou výpomocí dostali kolem 20:06 hodin plameny pod kontrolu.

„Velitel zásahu si nechal povolat lehký terénní speciál se 4 metry kubickými vody, který vyjel až k hořící stodole. V jízdě do svahu mu pomohl traktor. Požár hasiči zlikvidovali v 22:05 hodin,“ dodal Roman Žemlička.

Na místo požáru se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů. „Majitel objektu vyšetřovateli sdělil, že část stodoly byla vytápěna, protože zde skladoval ovocný kvas. Vyšetřovatel ohledáním zjistil, že v komíně je zazděný dřevěný trám, který také určil jako příčinu vzniku požáru,“ uzavřel mluvčí hasičů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků