Hlavní obsah
Foto: Michaela Poláková

Ve Světlé je zpoplatněna polovina náměstí

Projekt zpoplatněného parkování na náměsti ve Světlé nad Sázavou má za sebou už první etapu.

Foto: Michaela Poláková
Ve Světlé je zpoplatněna polovina náměstí

Projekt placeného parkování ve Světlé nad Sázavou měl na svém programu starosta Jan Tourek před volbami. „Zpoplatněná je zatím jen polovina náměstí, a to místa před obchodním domem Jednota a před městským úřadem,“ popisuje Tourek. Za první hodinu platí obyvatelé Světlé jednu korunu, za každou další započatou hodinu pak deset korun.

Zaparkovat na náměstí ve Světlé bylo před zpoplatněním naprosto nemožné. Nyní si lidé na náměstí v klidu zaparkují. „Zpoplatnění se líbí i podnikatelům, kteří mají své obchody na náměstí. Mluví hlavně o tom, že se jim v obchodech více lidé střídají a mají větší klientelu,“ pochvaluje si Tourek.

S rozšířením zpoplatnění parkování se zatím nepočítá. „Pokud by se plánovalo, tak by šlo o parkoviště před Komerční bankou, což je zbytek náměstí. Poté ještě v Komenského ulici u základní školy, kde jsou dvě malá parkoviště,“ dodal Tourek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků