Hlavní obsah
Středa bude ve Valašských Kloboukách patřit oslavám Dne Země Foto: Lenka Zvonková

Ve středu se bude ve Valašských Kloboukách slavit Den Země

Středa 20. dubna bude ve Valašských Kloboukách patřit pestrým a zajímavým aktivitám k oslavě Dne Země. Do programu se zapojí děti od školkáčků po středoškoláky a zvána bude také veřejnost.

Středa bude ve Valašských Kloboukách patřit oslavám Dne Země Foto: Lenka Zvonková
Ve středu se bude ve Valašských Kloboukách slavit Den Země

Hlavní dění se bude odehrávat na Masarykově náměstí, ale celé spektrum činností proběhne rovněž v kulturním domě, ekoparku, ulicích města i ve volné přírodě. Den Země připravuje Město Valašské Klobouky ve spolupráci se školami, domem dětí a mládeže, městskými organizacemi, Dětským domovem Smolina a Rodinným centrem Kaštánek.

„Den Země letos oslavíme opravdu bohatým programem, v němž si každý určitě najde pro sebe to pravé. Na Masarykově náměstí bude ve středu připraveno soutěžní dopoledne pro děti a také se tu budou tvořit obří zeměkoule z různých přírodnin a recyklovatelných odpadů nebo sochy z plastových lahví. Do těchto činností se mohou zapojit i rodiny s dětmi a veřejnost,“ sdělil za organizační tým místostarosta Martin Janík.

Třídy základní školy se na náměstí postarají o několik novinek. K nim bude patřit například soutěž v tvorbě modelů z recyklovatelných odpadů a následná módní přehlídka nebo náborový stánek na třídění odpadů. Už dříve se také děti zúčastnily úklidu naučné stezky Hugolína Gavloviča a vzdělávací procházky k rybníkům a do sadu. Děti ze Smoliny se zapojí do soutěží a na starost dostanou i jarní obnovu políček a záhonků v ekoparku. Navíc zorganizují úklid lokality od koupaliště ke Smolině.

Gymnazisti se ve stejný den vydají do přírody, kde se budou věnovat čištění studánek. V rámci Dne Země také připraví průzkumnou sondu, která bude sledovat a vyhodnocovat četnost dopravy ve městě.

Dům dětí a mládeže dopoledne pozve děti i veřejnost na slavnostní otevření nového dětského hřiště a také na malování na chodníku. Proběhne zde i vernisáž výtvarných prací ze dvou soutěží, které byly ke Dni Země vyhlášeny. Půjde o fotografie našeho okolí a také o plakáty na příští oslavy tohoto celosvětového svátku. Pro třídy nejmenších žáčků pak bude v kulturním domě přichystáno promítání naučných filmů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků