Hlavní obsah
Výstavba nových parkovacích míst ve Starém Bohumína naproti bývalé myslivny. Foto: Pavel Čempěl

Ve Starém Bohumíně vznikají další parkovací místa

Až pětadvacet parkovacích míst přibyde nedaleko náměstí Svobody ve Starém Bohumíně. Odstavná plocha vyrůstá na zelené louce v blízkosti Domova Cesmína pro seniory na křižovatce Slezské ulice s ulicí Malou. Město za ni zaplatí 400 tisíc korun.

Výstavba nových parkovacích míst ve Starém Bohumína naproti bývalé myslivny. Foto: Pavel Čempěl
Ve Starém Bohumíně vznikají další parkovací místa

„Do centra Starého Bohumína míří po rekonstrukci zdejšího náměstí Svobody i bývalého Národního domu, dnes domu Pod Zeleným dubem s restaurací, pivními lázněmi, městským muzeem, hotelem i infocentrem, stále více návštěvníků. Stávající parkovací místa jsou už teď plná. Kromě toho se na náměstí nachází i domov pro seniory a dům s pečovatelskou službou, takže každé parkovací stání navíc je dobré. Zaznamenali jsme i stížnosti na auta stojící v úzké Malé ulici vedoucí ke hřbitovu. Navíc se v objektu bývalé myslivny chystá vznik půjčovny lyží, takže by brzy místa k parkování na náměstí a v jeho okolí chyběla. Proto jsme v této lokalitě přistoupili k jejich rozšíření. Řidiči tak budou moci využívat novou plochu k parkování,“ uvedl starosta Bohumína Petr Vícha.

Nejedná se o klasické dlážděné parkoviště, ale o prostranství ze zhutněného recyklátu do tří set metrů čtverečních. Jeho vybudování je na rozdíl od klasického parkoviště rychlejší a levnější.

„S výstavbou jsme začali před několika dny a do konce dubna by jej už řidiči mohli začít využívat. Veřejné osvětlení v místech parkovacích stání neplánujeme, vloni jsme v předstihu ve Slezské ulici měnili stará sodíková světla za nová úsporná ledková, a ta by měla zajistit i lepší viditelnost na parkovišti. Odstavnou plochu by měl navíc odclonit od komunikace pás zeleně,“ řekl Roman Pak z odboru životního prostředí a služeb bohumínské radnice.

Podobná „parkoviště“ se v Bohumíně osvědčila a nejsou ničím výjimečným. V minulých letech vyrostla například přímo na náměstí Svobody ve Starém Bohumíně nebo v centru města u ZŠ Beneše spolu s odpočinkovou zónou. Další takovou řidiči nedaleko kruhového objezdu u železárenského mostu na křižovatce ulic Štefánikova a Spojovací, další dvě vznikly vloni v Kostelní ulici a také v blízkosti pěší zóny na sídlišti v Alešově ulici.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků