Hlavní obsah
Schůzka věnovaná spolupráci města s fotbalisty. Foto: Město Frýdek-Místek

Ve Frýdku-Místku vznikl Městský fotbalový klub

Statutární město Frýdek-Místek je od 1. července generálním partnerem místního fotbalového klubu, který nově nese název Městský fotbalový klub Frýdek-Místek. Město bude fotbalový klub podporovat částkou 7 milionů korun ročně, což je zhruba polovina nákladů z rozpočtu klubu.

Schůzka věnovaná spolupráci města s fotbalisty. Foto: Město Frýdek-Místek
Ve Frýdku-Místku vznikl Městský fotbalový klub

V posledních letech město investovalo do fotbalu miliony korun. V roce 2008 město od Válcoven plechu převzalo fotbalový stadion na Stovkách, o rok později zde vybudovalo hřiště s umělou trávou, které splňuje přísné podmínky mezinárodní fotbalové federace FIFA a je využitelné po celý rok a v roce 2010 dokončilo druhou etapu rekonstrukce stadionu.

Ta zahrnovala vybudování zbrusu nového zázemí pro mládežnické fotbalisty, které se řadí k nejmodernějším v republice, ale také opravu hlavní tribuny, vstupní brány a pokladen, instalaci závlahového systému trávníků, dobudování chybějící dešťové a splaškové kanalizace, zakoupení moderní časomíry s LED obrazovkou a vybudování umělého osvětlení v celém fotbalovém areálu.

Do fotbalového areálu Stovky bylo investováno téměř 83 milionů korun, přičemž 68 milionů bylo hrazeno z dotace EU v rámci regionálního operačního programu a 15 milionů uvolnilo město ze svého rozpočtu. V současné době se připravuje 3. etapa rekonstrukce. Je zaměřena na hlavní budovu, v níž vzniknou nové kabiny pro muže a prostory pro rehabilitaci.

„Promítnutí města do názvu klubu vítáme. Zdůraznil se tak podíl města na fungování klubu a posílena byla i samotná propagace města,“ uvedl náměstek primátora Libor Koval, který zasedne v novém výboru fotbalového klubu. Náměstek Koval zároveň potvrdil, že by uvítal dalšího významného partnera, který by místní fotbal společně s městem posunul do druhé ligy.  

Městský fotbalový klub Frýdek-Místek získá každý rok z městského rozpočtu 7 milionů korun. Finance jsou určeny na úhradu provozních nákladů a chod mládežnického a mužského fotbalu. Na hospodaření s těmito penězi dohlédnou dva zástupci města.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků