Hlavní obsah
Vánoční strom - 12metrová jedle - kotvení - Místek. Foto: TS a.s.

Vánoční strom ve Frýdku-Místku už stojí

Statutární město Frýdek-Místek má stejně jako v minulých letech dva Vánoční stromy. Zaměstnanci technických služeb je ukotvili v pondělí 26. listopadu na frýdeckém a místeckém náměstí. Oba stromy městu darovali místní občané.

Vánoční strom - 12metrová jedle - kotvení - Místek. Foto: TS a.s.
Vánoční strom ve Frýdku-Místku už stojí

Místeckému náměstí Svobody dominuje 12metrová jedle, kterou městu daroval občan z ulice Rybnická ve Frýdku. „Vánoční strom na místeckém náměstí ozdobí sto stříbrných koulí, stovky zábleskových žárovek a žárovek měnících barvy a taky jeden a půl kilometru dlouhý řetěz s tisícovkami LED diod. Slavnostně se rozsvítí již tento pátek zhruba ve tři čtvrtě na pět, kdy jedno z přítomných dětí otočí klíčem v kouzelném zámku Vánoc a rozsvítí tak nejen Vánoční strom na náměstí, ale také vánoční výzdobu celého města,“ připomenul primátor Michal Pobucký.

Frýdecké Zámecké náměstí krášlí 10metrová jedle, kterou město získalo od občana z lokality Na Veselé. I tento strom bude nazdoben světelnými řetězy a kromě něj budou na frýdeckém náměstí nazdobeny také stromy kolem kašny. Chybět nebudou ani tradiční girlandy a světelné ozdoby na sloupech veřejného osvětlení.

Vánoční výzdobu město postupně obměňuje, ale také rozšiřuje. Různé tvary světelných ozdob, převěsů a gejzírů spatří občané na tradičních místech, ke kterým patří frýdecké i místecké náměstí, Park pod zámkem, okolí kulturního domu a frekventované ulice a místa ve městě.

„Například třídu T. G. Masaryka budou opět zdobit bíle svítící girlandy s flash efektem a na třídě 8. pěšího pluku bude zářit více jak stovka stromů v dělícím pásu. Přezdobeno bude také sedm stromů v přilehlé ulici U Staré pošty poblíž místeckého náměstí. Nezapomínáme ani na „okrajové“ části - Chlebovice, Lískovec, Skalice a Zelinkovice, kde budou letos nazdobeny jednak stromy, ale taky tam budou instalovány LED ozdoby v teple bílé barvě,“ doplnil Jaromír Kohut, předseda představenstva společnosti TS a.s., která pro město zajišťuje instalaci vánoční výzdoby. 

Na vyvěšení i svěšení vánočních ozdob a jejich nejnutnější opravu město vyčlenilo 150 tisíc korun. Nová výzdoba okrajových části a dalších stromů ve městě přišla na 500 tisíc korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků