Hlavní obsah
Foto: Dagmar Vačiljová Stehlíková

Vánoční příběh zahráli v domově důchodců dětští divadelníci

Dětský divadelní kroužek z Libochovic nacvičil a v předvánoční době také odehrál svůj Vánoční příběh.

Foto: Dagmar Vačiljová Stehlíková
Vánoční příběh zahráli v domově důchodců dětští divadelníci

Po úspěšném vystoupení Ať žijí duchové v rámci projektu Zámek plný kouzel si malí divadelníci z Libochovic připravili krátké divadelní představení s názvem Vánoční příběh.

To odehráli v předvánočním čase jak seniorům místního domova důchodců, tak rodičům, prarodičům a sourozencům v domovském centru sportu a volného času Marstafit.  

Vyprávění začalo setkáním anděla a Marie, která se s Josefem vydala do města Betléma. Mezitím zlá královna Herodeska poslala vojáky, aby jí Marii přivedli. Vojáci ale v Betlémě neuspěli, neboť těhotnou Marii ochránil prostý lid. A tak se v noci ve chlévě narodil Ježíšek.

Poklonit se mu přišli pastýři, děti i Kašpar, Melichar a Baltazar. Kromě dárků (vánočka, hračky, dudlík atd.), které Ježíšek dostal, mu děti také zahrály koledy na flétničky. Na závěr si společně s diváky zazpívaly jednu z nejznámějších českých koled Nesem vám noviny.

Odměnou dětem byly malé vánoční dárečky, a především dlouhotrvající potlesk a slova chvály a uznání.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků