Hlavní obsah
Tonya Graves Foto: archív Tonyi Graves

Vánoce na Kulaťáku osvěží Tonya Graves

Jedním z hlavních bodů programu Vánoc na Kulaťáku, které pořádá Městská část Praha 6, bude páteční koncert zpěvačky Tonyi Graves. Tři týdny nabité koncerty, divadlem nebo výtvarnými dílnami, které zajišťují především lokální soubory, se tak rozrostou o další známé jméno. Vstup je zdarma.

Tonya Graves Foto: archív Tonyi Graves
Vánoce na Kulaťáku osvěží Tonya Graves

Už od mikulášského pátku trvají na Kulaťáku adventní oslavy pod taktovkou MČ Praha 6. Žije to jak na pódiu, tak v prostoru. Vánoce na Kulaťáku se konají až do čtvrté adventní neděle, která připadá na 21. prosince. Vstup je zdarma.

Program zahrnuje divadelní představení, a to jak hraná, tak velmi oblíbené loutkové hry, do kterých se děti aktivně zapojují. Na pódiu se každý den střídají také hudební nebo i taneční představení místních souborů tvořených především dětmi. Součástí programu jsou i vystoupení dětí z dětských domovů z celé ČR.

Ve speciálním stanu čekají na děti výtvarné nebo hudební dílny, kde si mohou vyrobit například vlastní loutky nebo vymalovat a vyzdobit dřevěné vánoční ozdoby.

Prostor je provoněný svařákem, a to třeba i tím velmi dobrým z toskánského vína. K dostání jsou také pečené kaštany, domácí cukroví a dorty, sladké i slané palačinky, ale třeba i pečené maso z Gruzie nebo balkánské speciality. K tomu tu návštěvníci seženou například i vánoční ozdoby nebo krásné vánoční stromečky i jmelí.

Do programu jsou zapojené i charitativní projekty. Nadace Srdce na dlani pomáhá dětem z pěti konkrétních dětských domovů. Návštěvníci je mohou podpořit koupí vlastnoručně vyrobených vánočních výrobků přímo od dětí například z domovů v Černé hoře nebo Krásné lípě. V rámci programu se na pódiu objevila i Jitka Kocurová, ambasadorka nadace Srdce na dlani, která projekt představila.

Dalším zajímavým projektem, na který návštěvníci na Kulaťáku narazí, je Tichá kavárna. Od neslyšících pekařů a pekařek si může kdokoli koupit výborné domácí cukroví, dorty, slané koláče nebo třeba domácí čaj. 

Tři večery Vánoc na Kulaťáku patřilo a bude patřit pódium známým interpretům. Už zde zahráli Michal Prokop, Luboš Andršt a Jan Hrubý Trio nebo Václav Koubek s kapelou. V pátek 19. prosince pódium obsadí zpěvačka se skvělým hudebním cítěním a sametovým hlasem Tonya Graves. Skvělé sólové vystoupení potěší všechny milovníky hudby.

„Vánoce na Kulaťáku se přehouply přes svou polovinu. Stále mají co nabídnout, program stále doplňujeme o další a další zajímavá vystoupení. Zveme všechny, aby přišli strávit příjemné vánoční chvilky s celou rodinou, kamarády nebo kolegy právě na tom našem Kulaťáku. Rozhodně to stojí za to,” zve na probíhající adventní oslavy starosta MČ Praha 6 Mgr. Ondřej Kolář.

Vánoce na Kulaťáku trvají až do 21. prosince. Od pondělí do čtvrtka program začíná vždy v 15:00 a končí ve 20:00. V pátek program probíhá od 15:00 do 21:00, v sobotu od 13:00 do 21:00 a v neděli od 13:00 do 20:00 hodin.

Vánoce na Kulaťáku se konají na konci Dejvické ulice u Vítězného náměstí.

Další informace: www.praha6.cz, www.facebook.com/praha6

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků