Hlavní obsah
Foto: Ondřej Smolka

Valašský špalíček 2015: Festival plný překvapení

Valašský špalíček je součástí pestré mozaiky kulturních akcí ve Valašském Meziříčí již 33 let. Letos dostal podtitul Folk & Beat Festival 2015 a termín jeho konání se nezadržitelně blíží.

Foto: Ondřej Smolka
Valašský špalíček 2015: Festival plný překvapení

Výčet účinkujících na letošním ročníku festivalu Valašský špalíček byl již před týdnem kompletní, ale přesto se v programu našlo místo na nějaké to příjemné překvapení, čímž je dramaturgie meziříčské přehlídky jedinečná.

Hudební poctu nedávno zesnulému králi bluesové kytary B. B. Kingovi zahájí hudebník z nejpovolanějších Luboš Andršt. Ten měl totiž jako jediný z českých umělců tu čest stát a hrát na jednom pódiu společně s tímto velikánem světové scény.

Druhým z příjemných překvapení, které festival Valašský špalíček v třídenním programu nabídne, bude komentovaná projekce několika dílů z cyklu dokumentů Back Beat – Legendy 60. let, který natočil režisér Jiří Vondrák.

Tento unikátní třináctidílný cyklus středometrážních dokumentů o kapelách, které tvořily muziku 60. let, natočený s hudebníky, kteří se nesmazatelně zapsali do historie moderní hudby i obecně moderního umění a jsou znovu na scéně, bude vysílat od konce září ČT ART. Návštěvníci festivalu tak budou mít jedinečnou příležitost shlédnout v předpremiéře mimo jiné také dokument o britských veteránech The Pretty Things a posléze si vychutnat jejich koncert ve finále letošního programu.

Letošní Valašský špalíček tak přivítá, ve třech dnech, na třech scénách necelou třicítku účinkujících z osmi zemí.

Hlavními hvězdami bude britská legenda The Pretty Things, Vladimír Mišík s projektem Etc... 40, Mňága a Žďorp, dále zde vystoupí Duke Special ze Severního Irska, americká skupina Simeon Soul Charger, slovenská zpěvačka Katarzia, Michal Prokop & Framus Five, karibská zpěvačka Ami se skupinou, slovenský klávesista Marián Varga, jedna z nejvýraznějších tváří slovenské jazzbluesové scény Silvia Josifoska s triem Deep in Blues, Jan hrubý & Kukulín, Karel Kahovec a George & Beatovens, irský písničkář Declan O’Rourke, Mirek Kemel s Vladimírem Javorským a kapelou, Skrytý půvab byrokracie, Vondrák, Bodlák a Polák, Děti kapitána Morgana, Nicmoc Kvintet, Tiché lodi… A nejsou vyloučena ani příjemná překvapení.

33. ročník hudebního festivalu Valašský špalíček pořádá Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, p. o. za finanční pomoci Ministerstva kultury ČR, Fondu kultury Zlínského Kraje a města Valašské Meziříčí.

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí, online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz a na oficiálních stránkách festivalu http://valasskyspalicek.kzvalmez.cz. Třetí vlna předprodeje vstupenek za cenu 320 Kč končí ve středu 10. června. Od čtvrtka se jejich hodnota zvýší na 350 Kč a od prvního festivalového dne tj. čtvrtku 18. června se budou prodávat již za konečných 399 Kč. V tomto datu budou do prodeje uvolněny také vstupenky na jednotlivé dny, jejichž cena bude 250 Kč.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků