Hlavní obsah
Foto: Promo Ivana Mládka

Valašské záření představí Ivana Mládka také jako osobitého výtvarníka

Další hvězdou 19. ročníku festivalu Valašské záření je Ivan Mládek, který přijede do Vsetína v pátek 8. září spolu s kapelou Banjo Band. Návštěvníci se však mohou těšit také na jeho autorskou výstavu unikátních obrazů v Galerii Stará radnice.

Foto: Promo Ivana Mládka
Valašské záření představí Ivana Mládka také jako osobitého výtvarníka

Páteční festivalový den Valašského záření se ponese ve znamení Ivana Mládka, který se ve Vsetíně představí hned dvakrát, nejen coby zpěvák a bavič od 21:15 hodin na Svárově po boku „Kalamity Jane“ Lenky Plačkové a Jana Mrázka, ale také jako osobitý výtvarník žertovného stylu. „Výstava obrazů Ivana Mládka s názvem „Antiperspektivismus“, „Akční minimalismus“ a další žerty v malířství bude ve Vsetíně k vidění v Galerii Stará radnice od 8. září, kdy v 16:00 hodin proběhne její slavnostní otevření za osobní účasti autora, až do 8. října,“ přiblížil Zdeněk Holoubek z Domu kultury.

Ivan Mládek se narodil před 75 lety v Praze, dá se říci, v malířské rodině. I když měli jeho předci řádná občanská povolání, všichni se celý život intenzivně věnovali kresbě a malířství. Ivan Mládek byl veden k výtvarnému od dětství, v době dospívání však propadl klasickému jazzu a začal se intenzivně věnovat hře na kytaru a tenor banjo. Přestože vystudoval Vysokou školu ekonomickou, hudba a zábava se mu staly povoláním. Přes značné pracovní vytížení se koncem sedmdesátých let vrací k malování a vymýšlí svůj "antiperspektivismus", žertovný styl s důsledně převrácenou perspektivou. 

V současné době se Mládek od antiperspektivy částečně osvobozuje a staví své obrazy hlavně na humorných minimalistických námětech. Podobně jako ve své písňové tvorbě se snaží o vyjádření humorných témat co nejjednodušší formou. Ivan Mládek, který se sám považuje spíš za malujícího vtipálka než malíře, vytvořil do dnešního dne asi 300 pláten a často vystavuje i mimo Českou a Slovenskou republiku.

Nenechte si ujít hudebně zábavnou show Ivana Mládka a jeho legendárního Banjo Bandu v rámci Valašského záření 2017, přijďte a dozvíte se, po jakém víně se dívkám prodlužují nohy a zvětšují ňadra, jak se i s cukrovkou mohou jíst buchty, jak se neplavci udrží i bez kruhu na hladině, jak se sami zbavit prostaty a další zajímavosti. 

www.dkvsetin.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků