Hlavní obsah
Valachy duatlon byl díky počtu účastníků zapsán před dvěma lety do České knihy rekordů. Foto: archiv Valachy tour

Valachy duatlon po pěti letech mění trasu, opět láká i děti

Sportovci se mohou v sobotu 5. května opět zapojit do největšího českého duatlonu. Opět se opět uskuteční ve Velkých Karlovicích a letos přinese novinku: po pěti minulých ročnících se pořadatelé rozhodli pozměnit obvyklou trasu i distance.

Valachy duatlon byl díky počtu účastníků zapsán před dvěma lety do České knihy rekordů. Foto: archiv Valachy tour
Valachy duatlon po pěti letech mění trasu, opět láká i děti

„Chceme tak narovnat sportovní náročnost cyklistické a běžecké části. Podle ohlasů bylo kolo obtížnější než běh, nyní se tento rozdíl srovná. Trasa kola bude snadnější, běžeckou část prodloužíme. Závod tak jistě získá na atraktivitě a přinese rovné šance jak specialistům na kolo, tak těm, kteří víc vynikají v běhu,“ věří prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.

Zatímco dosud byla trasa duatlonu sestavena jako kombinace 3 km běhu - 15 km kolo - 1,5 km běhu, letos nově bude závěrečný běh dlouhý 3 km. Na trase kola pak bude naopak vynechán náročnější lesní sjezd kolem rozhledny Miloňová, který býval i kvůli jarnímu tání náročný zejména pro hobbíky.

Sportovci se mohou do závodu registrovat na www.valachytour.cz. Při přihlášení předem platí zvýhodněné startovné se zárukou vytištění jména na startovním čísle. Na místě bude startovné o stokorunu dražší.

Pro děti budou připraveny závody na kratších trasách v sedmi věkových kategoriích. Malí sportovci do 4 let mohou cyklistickou část absolvovat i na odrážedle. „Dětí na našich závodech stále přibývá, což nás moc těší. Sportování dětí se snažíme podporovat také symbolickým startovným ve výši 50 korun při registraci předem. A všechny od nás dostávají v cíli perníkovou medaili jako odměnu za účast,“ dodal Vladimír Sušil.

Seriál VALACHY TOUR bude po duatlonu pokračovat 16. června závodem Bike Valachy, následuje 3. srpna nejnavštěvovanější Valachy Man a závěr bude patřit 20. října běžeckému klání Běhej Valachy.

Pro ty, kteří by se chtěli zdokonalit ve vybraných sportovních disciplínách, se navíc ve Velkých Karlovicích chystají sportovní kempy - Běžecká škola Miloše Škorpila v dubnu a říjnu, červencový Triatlonový kemp s Petrem Vabrouškem a také novinkový Bike kemp ve dnech 12. až 15. dubna – vše s ubytováním v hotelu Lanterna a tréninkem pod vedením profesionálů mimo jiné i na závodních trasách Valachy tour.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků