Hlavní obsah
PLATO Ostrava 9.7.2015: Václav Magid - Autonomie. Foto: Josef Zajíc

Václav Magid vystavuje v Ostravě

Výstava Autonomie výběrově shrnuje tvorbu Václava Magida za poslední tři roky. Václav Magid patří k nejvlivnějším umělcům působícím na české scéně. V galerii PLATO působící v Multifunkční aule GONG v Dolní oblasti Vítkovice přináší poprvé divákům možnost konfrontaci pěti projektů.

PLATO Ostrava 9.7.2015: Václav Magid - Autonomie. Foto: Josef Zajíc
Václav Magid vystavuje v Ostravě

Ve středu 8. července byla zahájena poslední výstava prvního pololetí v Galerii města Ostravy PLATO. Výstavu Autonomie mladého umělce Václava Magida (1979) zahájil její kurátor Marek Pokorný.

Václav Magid se v posledních deseti letech průběžně objevuje především v souvislosti s diskusemi o vztazích mezi uměním a politikou, přičemž co by teoretik i praktikující umělec patří mezi nejvýraznější představitele své generace.

V sále je k vidění pět samostatných projektů: 1. Nevyřešené problémy formy, 2. Epimenidovy lekce, 3. Z tajných složek estetické výchovy, 4. Dvanáct pohybů, 5. Autonomie. V programu pro návštěvníky se ke každému z pěti projektů autor Václav Magid vyjadřuje a komentuje je i prostřednictví katalogu. 

„Autor pro Ostravu přináší projekty, které z různých stran a s využitím rozdílných metodických postupů ohledávají jeho základní témata. Práce Z tajných složek estetické výchovy  (2013) byla představena v pražské Galerii Kostka. Nevyřešené problémy formy (2013) byly součástí výstav finalistů Ceny Jindřicha Chaloupeckého v roce 2013. Projekt Dvanáct pohybů (2014) měl premiéru v rámci výstavy Dorothea von Stetten Kunstpreis v Kunstmuseu Bon a k vidění bude v České republice poprvé. Epimenidovy lekce (2014) uvedla pražská Galerie Fotograf. Projekt Autonomie (2015) je zcela nové dílo,” uvedl Marek Pokorný.

Výstava potrvá do 4. října.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků