Hlavní obsah
Herečka Naděžda Chroboková-Tomicová. Foto: archiv Naděžda Chroboková-Tomicová.

V Ulici je skvělá parta lidí, říká herečka Naděžda Chroboková-Tomicová

Na jevišti Moravského divadla v Olomouci, kde je v angažmá od začátku 80. let, vytvořila herečka Naděžda Chroboková-Tomicová plejádu rolí. Přitom ji mohou znát také televizní diváci ze seriálů Strážci duší, Ordinace v Růžové zahradě nebo Ulice, kde má roli podnikatelky Květy Vavruškové.

Herečka Naděžda Chroboková-Tomicová. Foto: archiv Naděžda Chroboková-Tomicová.
V Ulici je skvělá parta lidí, říká herečka Naděžda Chroboková-Tomicová

Objevíte se i v novém českém filmu Rudý kapitán, který má premiéru 7.  března, avšak těžištěm vaší práce je divadlo. Na které představení, které hrajete v Moravském divadle Olomouc, byste čtenáře pozvala?

Určitě bych je ráda pozvala na všechna představení, nejen na ta, ve kterých hraji. Ale pokud bych měla vybrat svá "top", tak je to určitě inscenace Hamlet, kde hraji jeho matku Gertrudu. Je to krásná, dramatická role. Poslední derniérová představení se budou natáčet pro Českou televizi v červnu... Dále na komedii Najdeme se na Ztracené, kde naopak hraji komediální roli, ale velmi zápornou - Irenku, zástupkyni ředitele firmy. A do třetice na hru Kámen, která bude mít premiéru 1. dubna. Zde ztvárňuji úplně odlišnou roli obyčejné, prosté ženy, která chce pro svou dceru a matku jen to nejlepší, ale nikdo to nedocení. Moje postava Heidrun má ve hře padesát, pětatřicet a deset let. Je to nesmírně těžká role, velká výzva pro herečku, jak se s ní popere.

Pokud vím, byla jste za své divadelní postavy několikrát oceněna...

V roce 1989 jsem za roli Elizy ve hře Dekameron dostala cenu za nejlepší ženský herecký výkon na celostátní divadelní přehlídce. Obdobnou cenu jsem dostala i v roce 2006 za roli Hester ve hře U Kočičí bažiny. Tato postava byla asi nejkrásnější a zároveň nejtěžší v mém životě. Získala jsem za ni i Cenu primátora města Olomouce za nejlepší herecký výkon toho roku a dostala se do širší nominace na Cenu Thálie.

Televizní národ vás v poslední době zaznamenal jako Květu Vavruškovou v seriálu Ulice, kde hraje i vaše sestra Pavla Tomicová. Jaký jste měla pocit, když přišla nabídka na roli z Ulice?

Poprvé se ozvali z produkce Ulice před pěti lety, abych přijala na konkurz. Nevěřila jsem, že uspěji. Byla jsem samozřejmě ráda, když to vyšlo, ale po roce moje postava skončila. O to víc jsem byla překvapená, když se na podzim 2014 ozvali z produkce znovu, zda chci zase pokračovat a budu-li mít čas dojíždět.

Jak se vám líbí v Ulici?

V Ulici je skvělá parta lidí. Tým perfektně sehraných profesionálů. Jsem velmi ráda, že se mohu na této práci s nimi podílet. Je to úplně odlišná práce než v divadle a velmi mě baví.

Bulvár psal o vašem sesterském soužití všelico, což nebude pravda...

Ach, ten bulvár... Se sestrou máme opravdu krásný vztah. Víc k tomu netřeba dodávat. Teď spolu navíc točíme a to nás obě  těší.

Existuje role, která vás zatím minula a kterou byste si ráda zahrála?

Po kterých jsem kdysi toužila, dnes už hrát nemohu. Nemám už na to věk. Ale budu ráda, když mě ještě potkají zajímavé role, ať na jevišti, v televizi, ve filmu nebo rozhlase. To bych si přála!

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků