Hlavní obsah
Náměstí v Týně nad Vltavou Foto: Miroslav Bžoch

V Týně rozsvítili vánoční strom

První adventní neděle v Týně nad Vltavou patří již tradičně akci s názvem Zvonkový průvod, která je spojená s rozsvícením vánočního stromku na náměstí.

Náměstí v Týně nad Vltavou Foto: Miroslav Bžoch
V Týně rozsvítili vánoční strom

V rámci zmiňované akce proběhla v kostele sv. Jakuba pohádka Divadla Víti Marčíka. Průvod se zvonečky se v 16 hodin sešel na náměstí a posléze se rozdělil na dvě části. První skupina si zazpívala u stromku na Malé Straně, ta druhá část průvodu pak slavnostně rozsvítila stromek u mateřské školy Hlinecká. Na náměstí mezitím zahájila svůj vánoční koncert Rodinná kapela Sýkorů.

V Městském muzeu byla i letos k vidění lidová řemesla spojená s neodolatelnou „Vůní perníku“. To je také název výstavy, která potrvá až do 6. ledna 2020. Městský dům dětí a mládeže připravil v knihovně Adventní workshop.

K radosti všech přihlížejících se v šest hodin večer slavnostně rozsvítil vánoční strom. Stalo se tak za účasti zástupců města, starosty Iva Machálka, místostarostky Martiny Sudové a radního pro kulturu Jiřího Šáleného. Hlavním partnerem akce byla Jaderná elektrárna Temelín, skupiny ČEZ, proto na pódiu nechyběl ani Jan Kruml, ředitel JETE.

Letošní akci, kterou spolupořádají Městské centrum kultury a vzdělávání společně s Městským domem dětí a mládeže v Týně nad Vltavou, završil vánoční koncert skupiny Nová VĚC.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků