Hlavní obsah
Herec Bob Bodreaux při natáčení v rožnovském skanzenu Foto: Pavel Klůs

V rožnovském skanzenu natáčel česko-bulharský štáb s americkými herci

Rožnovský skanzen se stane kulisou dalšího filmu. Pro natáčení si ho tentokrát vybral česko-bulharský štáb v čele s režisérem Kirilem Todorovem. Filmaři, včetně amerických herců, strávili v Rožnově tři dny. Hotový snímek s názvem All through the night poputuje příští rok na evropské filmové festivaly.

Herec Bob Bodreaux při natáčení v rožnovském skanzenu Foto: Pavel Klůs
V rožnovském skanzenu natáčel česko-bulharský štáb s americkými herci

Začátek 20. století, samota uprostřed neznámé krajiny, dům starých manželů, nečekaná noční návštěva. Tak začíná děj krátkého filmového příběhu, který se postupně rozvíjí v napínavé drama.

„Scénář vychází z legendy, která koluje v různých obměnách po celé Evropě. Hlavní zápletku tvoří sílící dilema manželů, zda je příchozí cizinec jejich ztracený syn, nebo naopak zločinec, proti kterému je třeba začít rychle jednat,“ vysvětluje Tomáš Pokorný, producent snímku.

Příběh se odehrává v intimní atmosféře, kterou svými dialogy vytváří tři postavy. Do jejich rolí byli obsazeni američtí herci. Pro postavu otce padla volba na Boba Bodreauxe (seriály Genius; Walker, Texas Ranger), matku ztvárnila Julie Josephson (seriály Britannia nebo Knightfall) a cizince Diego Di Giovanni (seriál Monk či Las Vegas: Kasino). Podle producentů má film natočený v angličtině na festivalech větší potenciál zaujmout.

Proč si štáb vybral k natáčení právě rožnovský skanzen? „Při obhlídkách jsme samozřejmě navštívili více míst. V rožnovském muzeu jsme ale našli vše potřebné. Pro filmaře je to ideální místo. Zástupci skanzenu nám navíc hodně pomáhali. Podporu jsme našli také u místní filmové kanceláře, která nám zprostředkovala třeba levnější ubytování v hotelu Energetic. Takové zázemí bychom jinde těžko hledali,“ uzavírá Pokorný.

Tvůrci filmu, který má být hotový na jaře příštího roku, plánují snímek po ukončení „festivalového života“ zveřejnit na internetu. Pro nedočkavé diváky se chystá promítání v Praze. Pokud se ale podaří domluvit se zástupci skanzenu, slavnostní předpremiéra proběhne právě zde.

SLOŽENÍ ŠTÁBU:

Režisér: Kiril Todorov
Scénář: Aneta Hastíková
Kamera: Pavel Kopp
Produkce: Tomáš Pokorný
Kostýmy: Lucie Halgašová

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků