Hlavní obsah
Požár způsobil statisícové škody. Foto: HZS Zlínského kraje

V Rokytnici na Vsetínsku shořel nákladní automobil

Pět minut před třináctou hodinou v pátek 9. listopadu zahájili hasiči zásah u požáru odtahového vozidla v Rokytnici na Vsetínsku.

Požár způsobil statisícové škody. Foto: HZS Zlínského kraje
V Rokytnici na Vsetínsku shořel nákladní automobil

„Nikdo nebyl zraněn, předběžná škoda na vozidle činí 400 tisíc korun. Příčinou požáru byla technická závada,“ informovala v pátek Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.

K požáru, který byl ohlášen krajskému operačnímu středisku hasičů v 12:51 hodin, vyjeli profesionální hasiči ze stanice Vsetín a dobrovolná jednotka ze Vsetína.

„Velitel zásahu potvrdil požár nákladního vozidla, které už bylo celé v plamenech. Řidič se nacházel mimo hořící automobil a nezraněn. Hasiči k uhašení požáru použili jeden vysokotlaký proud a jeden útočný C proud vody. Během požáru došlo k úniku provozních kapalin, které zasypali sorbentem,“ uvedla tisková mluvčí.

Hasičům zkomplikovala zásah nádrž na LPG v autě, a proto neustále kontrolovali vozidlo termokamerou. Do pěti minut od zahájení zásahu velitel ohlásil lokalizaci, hasiči dostali požár pod kontrolu a brzy ho zlikvidovali.

„Vyšetřovateli hasičů řidič vozidla sdělil, že mu při jízdě vypnul motor. Vystoupil proto z auta a uviděl dým, jdoucí z motorové části, který se snažil uhasit příručním hasicím přístrojem, což se mu však nepodařilo. Podle vyšetřovatele vznikl požár kvůli technické závadě na vozidle,“ dodala Lucie Javoříková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků