Hlavní obsah
Dobová rytina vodoléčby v Jeseníku Foto: archiv PLL a.s.

V Priessnitzových lázních v Jeseníku oslaví světový den vody

Letos je tomu dvacet let, co se stal 22. březen světovým dnem vody. Primárním impulsem nebylo nic jiného, než skutečnost, že voda je nepostradatelnou podmínkou života a pitné vody je v mnohých oblastech světa nedostatek. Voda je klíčem k životu a klíčem ke zdraví.

Dobová rytina vodoléčby v Jeseníku Foto: archiv PLL a.s.
V Priessnitzových lázních v Jeseníku oslaví světový den vody

Mezinárodní den vody chtějí oslavit a vzdát tak hold převratné myšlence svého zakladatele také v Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku.

„Čistá pramenitá voda byla a je stále základem jak našich tradičních Priessnitzových procedur, tak světového věhlasu, který lázně za dobu své existence získaly,“ uvedl Tomáš Rak, obchodní ředitel společnosti.

Přímo 22. březen 2013 a také navazující víkend, tj. 23. a 24. březen, budou v jesenických lázních ve znamení tradičních Priessnitzových procedur. Své dojmy z procedur a znalosti o hydroterapii mohou návštěvníci obohatit na páteční přednášce na téma Priessnitzovy metody. V sobotu budou mít možnost v rámci programu shlédnout v příjemném prostředí kinokavárny Sofie Film o Vincenzi Priessnitzovi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků