Hlavní obsah
Tiskovka k soutěži Foto: Petr Mráček

V Praze se chystá 5. ročník floristické a zahradnické soutěže studentů zahradnických škol

Floristická soutěž proběhne 27. března v rámci letošního 14. mezinárodního veletrhu zahradní architektury, zeleně, nábytku, zahradní a komunální techniky FOR Garden v Praze v termínu od 26. do 29. března.

Tiskovka k soutěži Foto: Petr Mráček
V Praze se chystá 5. ročník floristické a zahradnické soutěže studentů zahradnických škol

Zakladatelem a hlavním pořadatelem soutěže pro studenty zahradnických škol a příbuzných oborů s názvem OTVÍRÁNÍ JARA je přední český florista Pavel Hruška, známý z řady televizních pořadů, ale i jako člen hodnotících jury významných soutěží floristů.

Všechny práce budou v sobotu vydraženy ve prospěch Nadačního Fondu MOJE VELKÉ PŘÁNÍ, který se soutěží úzce spolupracuje. V odborné jury zasednou: Milota Murčová (Slovensko), Janka Vargová (Slovensko), Ondřej Štěpánek (Česko) a Markéta Nagyová (Česko).

Floristická soutěž si bere za cíl propagovat především samotný obor, ale chce také dát příležitost studentům, jejich talentu, inspiraci a nápadům. V rámci soutěže a doprovodného programu budou prezentovány školy, jejichž studenti se účastní soutěže. Účast a prezentace škol bude plně hrazena z rozpočtu firmy HRUŠKADESIGN s.r.o. Z  předešlých ročníků vyplynulo, že školy se neúčastní dostatečného množství oborových soutěží, neboť nemají prostředky na účastnické poplatky a na úhradu materiálu, ale v této soutěži je to naopak.

Návštěvníci veletrhu budou moci obdivovat nejen práci talentovaných studentů floristiky, ale také VIP osobností.  Svou účast potvrdili: operní pěvkyně Pavlína Senić, moderátorka Jana Havrdová, zpěvačka a moderátorka Jana Chládková, herečka Martina Hudečková, moderátorka Štěpánka Duchková a Felix Slováček jr.. Řada z nich se zúčastní nejen doprovodného programu, ale také autogramiády v rámci veletrhu.

V sobotu 28. března proběhne dražba všech prací studentů, ve prospěch nadačního fondu „Moje velké přání“ (pomáháme seniorům), licitátorkou bude Štěpánka Duchková, moderování odpoledne se ujme skvělá a milá dáma, moderátorka pořadu ČT Sama doma, Jana Havrdová. Patronka soutěže Pavlína Senić si pozve hosta Felixe Slováčka jr. a spolu představí nový projekt. „Modré snění s Georgem Gershwinem. Propojení hudby, herectví, umění, vzdělávání a květin je důkazem obrovského zájmu o tuto smysluplnou akci,” řekla sopranistka Pavlína Senič.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků