Hlavní obsah
Sněhová pohotovost v Praze 6 začala už 15. listopadu a potrvá do 31. března. V minulém roce si tak občané mohli přijít celkem až na 17 tisíc korun. Foto: Martin Šalek

V Praze 6 už zasahovala Sněhová pohotovost

První zásah Sněhové pohotovosti dopadl nad očekávání dobře. Během několika sobotních dopoledních hodin byly chodníky v Praze 6 uklizené. Na své úseky nenastoupilo jen 23 brigádníků z 574! I to svědčí o tom, že možnost přivýdělku za úklid chodníků je zajímavá.

Sněhová pohotovost v Praze 6 začala už 15. listopadu a potrvá do 31. března. V minulém roce si tak občané mohli přijít celkem až na 17 tisíc korun. Foto: Martin Šalek
V Praze 6 už zasahovala Sněhová pohotovost

Přestože první sněhová nadílka nebyla kalamitní a k úklidu většinou postačilo koště a posypový materiál, našli se brigádníci, které ani finanční motivace nepřinutila nastoupit do práce. V pondělí těchto 23 absentérů vymění náhradníci, kteří mají stále možnost se registrovat na radnici Prahy 6.  

Vzhledem k tomu, že od nedělního večera má v ČR silně sněžit, dá se očekávat vyhlášení dalšího „sněhového dne“ na pondělí. „S brigádníky, kteří se dnes nedostavili na své úseky už nepočítáme. A aby nedošlo k tomu, že v pondělí ráno nebude zmíněných 23 úseků uklizených, postaráme se o ně sami až do doby, nežli začnou fungovat náhradníci,“ řekl místostarosta Jan Záruba a dodal: „Letos se nám podařilo sehnat brigádníky pro čtyřistametrové úseky velmi rychle. Již pět dnů před zahájením Sněhové pohotovosti bylo 574 úseků obsazeno. To ale neznamená, že se nemůže dostat i na jiné zájemce. Pracovníci totiž musí striktně plnit své povinnosti a pokud nastoupí do práce bez omluvy později nebo vůbec, radnice s nimi okamžitě ukončí smlouvu.“ 

Nářadí i posypový materiál zařizuje radnice. Pohotovost se vyhlašuje vždy do 22:30, nástup k úklidu je v 6 hodin ráno. Uklizený úsek musí být do 11 hodin. Poté přichází na řadu kontrola koordinátorem a fotodokumentace uklizeného úseku.

Radnice zároveň vyzývá občany, aby nepoužívali připravené červené minikontejnery obsahující posypový materiál jako místo pro domácí odpadky. Není to popelnice! Komplikuje to pak práci brigádníkům, kteří se musejí prodírat odpadem všeho druhu, než se dostanou na posypový materiál! Prodlužuje to pak dobu úklidu chodníku a zvyšuje se tím riziko úrazu.

„A to, že rozmístění kontejnerů s posypovým materiálem není výzvou k tomu, aby si je někdo odnášel na své zahrádky, snad není potřeba už vůbec připomínat. Bohužel se tak stále děje,“ doplnil místostarosta Záruba.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků