Hlavní obsah
Foto: MDZ

V podzemí zlínského divadla bude mít premiéru křehké komorní drama Blackbird

Velké divadlo se nemusí hrát na velkých scénách. V netradičním a velmi komorním prostoru šatny orchestru v podzemí uvede Městské divadlo Zlín 21. února v 19.00 premiéru současné hry skotského dramatika Davida Harrowera Blackbird.

Foto: MDZ
V podzemí zlínského divadla bude mít premiéru křehké komorní drama Blackbird

„Blackbird, čili Kos, je především skvostnou příležitostí pro skutečně blízké setkání se dvěma herci, s Kateřinou Liďákovou a Luďkem Randárem. Troufám si tvrdit, že takhle blízko jste jim ještě nebyli, budou na dosah ruky,“ říká režisér a zároveň ředitel divadla Petr Michálek a upozorňuje, že kapacita šatny orchestru je pouze třicet míst.

„Kos“ je skvostně napsaným a postupně se důmyslně odkrývajícím příběhem dvou bývalých milenců Uny a Raye, kteří se po letech setkávají a v lyricky křehkém dialogu reflektují události z doby jejich milostného vztahu - události velmi pohnuté.

Jde o Harrowerův druhý text a doslova s ním dobyl celý svět. Po světové premiéře na festivalu v Edinburghu roku 2005 byl uvedena v londýnském West Endu a získal Laurence Olivier Award za nejlepší hru roku 2007, byl uveden také v New Yorku a ve více než 40 zemích po celém světě. V roce 2008 byl recenzenty označen za hru, o které se v anglicky hovořícím světě nejvíce mluví.

Při psaní se autor inspiroval skutečným příběhem, zaujal ho novinový článek.

Představení trvá 1 hodinu a 20 minut a nemá přestávku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků