Hlavní obsah
Mikuláš a anděl uvnitř trolejbusu Foto: Jan Kaše

V Plzni na Doubravce jezdil Mikulášův trolejbus

Vyzdobený trolejbus, obsazený čerty, Mikulášem a anděly, brázdil ulice plzeňské čtvrti Doubravka.

Mikuláš a anděl uvnitř trolejbusu Foto: Jan Kaše
V Plzni na Doubravce jezdil Mikulášův trolejbus

Mikulášův trolejbus dorazil v neděli 4. prosince po 14. hodině do své první zastávky, kterou byla konečná stanice linky č. 13 v ulici Na Dlouhých.

Rodiče s dětmi poté předními dveřmi vstoupili do trolejbusu. Nejprve je vyzpovídal čert, který měl pytel s uhlím a nechyběly ani brambory. Děti musely slíbit, že nebudou zlobit. Ačkoliv čert nevypadal hrůzostrašně, některé děti se rozplakaly. Na jiné zase vůbec nezapůsobil, ačkoliv by to rodiče očividně uvítali.   

„Ten se nebojí ničeho," posteskla si smutně a spontánně jedna z přítomných maminek, když její syn bez náznaku strachu prošel kolem čerta.  

U Mikuláše, jemuž samozřejmě pomáhal anděl, děti odevzdaly z domova namalované obrázky a odříkaly básničku. Za odměnu pak dostaly balíček plný sladkostí a většinou již s úsměvem opouštěly trolejbus.

Zajímavé bylo také poslouchat ty nejmenší, jakým způsobem poznají, zda se jedná o převlečeného nebo opravdového čerta. Dvě holčičky, které čekaly ve frontě, měly spolehlivý recept: „Když má růžové ruce, tak je převlečený." Děti jsou prostě všímavé a nápadité.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků