Hlavní obsah
Moderní operační stůl bude ve valašskomeziříčské nemocnici sloužit dětským i dospělým pacientům Foto: Michal Václav

V Nemocnici Valašské Meziříčí operují na novém operačním stole

Novým moderním operačním stolem se můžou pochlubit centrální operační sály Nemocnice Valašské Meziříčí. Vybavení v hodnotě 1,8 miliónu korun je určeno pro kompletní operativu napříč lékařskými odbornostmi.

Moderní operační stůl bude ve valašskomeziříčské nemocnici sloužit dětským i dospělým pacientům Foto: Michal Václav
V Nemocnici Valašské Meziříčí operují na novém operačním stole

Moderní operační stůl bude ve valašskomeziříčské nemocnici sloužit především pacientům chirurgického, urologického a gynekologického oddělení, a to z řad dospělých i dětí.

„Nové vybavení zjednoduší práci lékařům a ostatnímu sálovému personálu. Větší pracovní komfort zajistí také anesteziologům. Operační stůl má také antidekubitní polstrováním s dynamickou pěnou, která je nezbytná při každé operaci v rámci předcházení proleženin,“ uvedla hlavní sestra valašskomeziříčské nemocnice Mgr. Jana Pelikánová s tím, že výhodou pro obsluhující personál je jednoduchá, snadná ovladatelnost operačního stolu pomocí dálkového ovladače. 

Extrémně dlouhý podélný posuv operační desky nabízí skvělou přístupnost i pro rentgenové C-rameno. Stůl zároveň reflektuje anatomii lidského těla a zajišťuje také bezpečí pacienta. 

Díky možnosti extrémně široké nastavitelnosti a také nosnosti až do 360 kilogramů je nové vybavení vhodné také pro operativu obézních pacientů. 

Moderní operační stůl bude využíván pro operace dospělých i dětských pacientů z Rožnovska, Kelečska, Meziříčska, tedy pro region s téměř 80 tisíci obyvatel. Každoročně se ve valašskomeziříčské nemocnici provádí okolo tří tisíc chirurgických operačních zákroků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků