Hlavní obsah
Víčka z PET lahví mohou i pomáhat – to dobře vědí nejen zaměstnanci, ale i pacienti a návštěvníci Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL. Foto: archiv nemocnice

V Nemocnici Podlesí pomáhají prostřednictvím PET víček handicapovanému chlapci

Víčka z PET lahví mohou i pomáhat. To vědí nejen zaměstnanci, ale i pacienti a návštěvníci třinecké Nemocnice Podlesí, kde už jich nasbírali více než 270 kilogramů. A to s jediným cílem – pomoci osmiletému handicapovanému Petříkovi k získání finančních prostředků na nákup nového invalidního vozíčku.

Víčka z PET lahví mohou i pomáhat – to dobře vědí nejen zaměstnanci, ale i pacienti a návštěvníci Nemocnice Podlesí, která je členem skupiny AGEL. Foto: archiv nemocnice
V Nemocnici Podlesí pomáhají prostřednictvím PET víček handicapovanému chlapci

Osmiletý Petr po narození onemocněl dětskou mozkovou obrnou, která způsobila, že je zdravotně postižený a mírně retardovaný. K jednoduššímu životu by chlapci pomohl speciálně upravený elektrický vozíček, k jehož získání mu pomáhá i Nemocnice Podlesí - a to právě prostřednictvím sběru víček z PET lahví. 

S myšlenkou zavedení sběru víček v Nemocnici Podlesí přišla jako první jedna ze zaměstnankyň, ústavní hygienička Bc. Renata Bieleszová, která se s chlapcem z Frýdku‑Místku náhodně seznámila při procházce se psem.

„Petříka jsem si hned zamilovala a od prvního dne jsem přemýšlela, jak mu pomoci,“ popisuje svou motivaci Bc. Renata Bieleszová, která nakonec zajistila distribuci informačních letáčků a v Nemocnici Podlesí spolu s přítelem rozmístila sběrné kontejnery na víčka z PET lahví. Osobně a na vlastní náklady také Renata Bieleszová zajišťuje svoz sesbíraných víček, kterých se doposud v nemocnici podařilo nashromáždit přes čtvrt tuny. 

„Ne každý může pomáhat finančně nebo vlastními silami, víčka z PET lahví jsou ale skvělou a dostupnou možností téměř pro každého. Víčka sbíráme již rok a půl a mám radost, že sběr u nás v nemocnici takto ve velkém funguje. Je to sice běh na dlouhou trať, protože k získání nového elektrického vozíčku jich Petřík potřebuje okolo 6 tisíc kilogramů, přesto společnými silami všech zaměstnanců, pacientů i návštěvníků se spolu s dalšími sběrnými místy výrazně přibližujeme cíli. Jménem malého Péti srdečně děkuji všem, kteří se mu takto snaží pomáhat,“ říká Bc. Renata Bieleszová s tím, že ve sběru víček hodlá Nemocnice Podlesí pokračovat i poté, co společně s dalšími třiadvaceti sběrnými místy získá prostředky na nákup vozíčku pro malého Péťu.

„Ve sběru budeme zcela jistě pokračovat a prostředky využijeme buď na další podporu Petříka, nebo pro potřeby jiného postiženého dítěte,“ uzavírá Bieleszová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků