Hlavní obsah
S pomocí Lucase jsou dnes lékaři mnohem úspěšnější při záchraně života. Foto: Martin Šalek

V Nemocnici Na Bulovce pomáhá zachraňovat životy přístroj Lucas

Přístroj Lucas 2, který už dva roky využívají na II. interním oddělení pražské Nemocnice Na Bulovce, zachraňuje ročně téměř 80 životů. Tolik resuscitací totiž provádějí lékaři tohoto oddělení. S pomocí Lucase jsou dnes mnohem úspěšnější při záchraně života.

S pomocí Lucase jsou dnes lékaři mnohem úspěšnější při záchraně života. Foto: Martin Šalek
V Nemocnici Na Bulovce pomáhá zachraňovat životy přístroj Lucas

„Před dvěma lety jsme byli jedni z prvních v Praze při využívání přístroje Lucas 2 pro mechanickou nepřímou masáž srdce. Dnes je tento přístroj využíván také v dalších nemocnicích a u pražské záchranné služby,“ řekl primář II. interního oddělení MUDr. Jiří Koskuba.

Dosud museli lékaři používat při zásazích u zástavy srdce nepřímou srdeční masáž, kterou prováděli ručním stlačováním hrudní kosti. Nyní místo rukou provede masáž srdce přístroj, který výrazně zkvalitňuje resuscitaci.

„Především se neunaví a nabízí optimální stabilní frekvenci, rytmus i hloubku při nepřímé masáži srdce tak dlouho, jak je to potřeba,“ doplnil lékař MUDr. Patrick Janicadis.

Samotný přístroj je kompaktní, skladný v malém batůžku a napájený pomocí dobíjecích baterií. Princip zevní masáže srdeční spočívá v rytmických kompresích hrudního koše přerušovaným mechanickým tlakem na sternum.

Výhody Lucase 2 proti manuálním kompresím:

Optimální stabilní frekvence 100/min a rytmus
Optimální a stabilní hloubka komprese (5 cm)
Aktivní dekomprese
Neunavitelnost (2 výměnné baterie - 90 minut, adaptér)
Optimální poměr délky komprese/dekomprese  

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků