Hlavní obsah
Foto: Jitka Sobotková

V Mikulově začala rozsáhlá revitalizace zeleně

K radikálnímu řezu se rozhodli v Mikulově - v těchto dnech provádí rozsáhlou revitalizaci zeleně ve městě.

Foto: Jitka Sobotková
V Mikulově začala rozsáhlá revitalizace zeleně

„V rámci revitalizace jsou vykácené stromy i keře hned nahrazeny novými výsadbami. Bude regenerováno stromořadí o celkové délce dva tisíce devět set metrů a vysázeno tak čtyři sta sedmdesát osm dřevin,“ řekla Jana Škrobianová z odboru rozvoje a živnostenského podnikání Městského úřadu Mikulov. Vše musí být podle jejího sdělení hotové do konce listopadu.

Veškerému kácení dřevin předcházelo nejenom správní řízení, ale především rozsáhlý projekt, který kompletně vyhodnotil ozelenění města. „Někomu se může zdát, že jsou káceny i zdánlivě zdravé stromy. Ale projektantka zde vycházela z prognózy, že strom bude za pět až deset let ve špatném stavu, a proto je správné ho již nyní nahradit. Je lepší starat se o zdravý strom než o nemocný,“ uvedla místostarostka Marie Leskovjanová.

Radikální revitalizace zeleně může v některých spoluobčanech vyvolávat řadu otázek i nesouhlas s akcí. Podobnou vlnou si před několika lety procházely nedaleké Valtice, když se tam mj. vykácela hlavní alej.

„Tehdy byl za to projektant a vlastně i město hodně kritizováno, ale čas ukázal, že to byla správná volba. I my chceme jít radikální cestou. Vždyť ozelenění města měla ve svých volebních programech i řada stran a všem nám jde společně o to, aby byl Mikulov krásnější,“ doplnila místostarostka.

Projekt Revitalizace zeleně v Mikulově se realizuje díky dotaci z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Provádí ho firma Petra Vykruta ze zahradní služby Ostrava-Hrabůvka. Dřevo, které firma vytěží, odkupuje od města a tím se snižují náklady na zakázku. Celkově tedy ozelenění města přijde na 2,8 miliónu korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků