Hlavní obsah
Foto: Letní hudební akademie v Kroměříži

V Kroměříži se chystá druhý ročník mezinárodní Letní hudební akademie

V neděli 18. srpna zahájí svůj program 2. ročník Letní hudební akademie Kroměříž. Nabízí příležitost mladým hudebním talentům k rozšíření znalostí a zkušeností pod vedením špičkových lektorů, letos přivítá studenty z osmi zemí. Pro veřejnost je připravený doprovodný program v podobě koncertů či besed.

Foto: Letní hudební akademie v Kroměříži
V Kroměříži se chystá druhý ročník mezinárodní Letní hudební akademie

Špičkoví čeští hudebníci míří do Kroměříže. Již za pár dní zde začne Letní hudební akademie založená dirigentem Tomášem Netopilem. Lektory letošního ročníku budou Radek Baborák, Josef Špaček, Dalibor Karvay, Kateřina Kněžíková, Barbara Maria Willi a další.

Své zkušenosti a nadšení pro hudbu budou po celý týden sdílet s mladými talenty, které si sami vybrali z množství zájemců. Jejich studenty se stanou hudebníci nejen z České republiky, ale i Japonska, Bulharska, Portugalska, Polska, Rakouska a dalších států.

Akademie je unikátní těsnou spoluprací mezi lektory a jejich studenty, cení se zejména individuální přístup. Vyučovat se zde nebude jen hudba, ale i sebeprezentace, práce s trémou či péče o zdravotní kondici muzikanta.

„Program akademie je ovšem otevřený i pro veřejnost. Čeká ji řada výjimečných koncertů a setkání s jedinečnými osobnostmi,“ uvedl dirigent Tomáš Netopil, zakladatel a umělecký ředitel akademie. Na koncertech se představí také lektoři i studenti LHAK.

Program pro veřejnost:

18. 8. v 19:00 Zahajovací koncert: Baborák ensemble a Kateřina Kněžíková, skleník Květné zahrady

19. 8. v 17:00  Beseda s Adamem Plachetkou, moderuje dirigent Tomáš Netopil, kino Nadsklepí

20. 8. v 19:00 Koncert: Barbara Maria Willi & Barokní Kroměříž, Sněmovní sál Arcibiskupského zámku – výtěžek bude věnován na obnovu kroměřížského hudebního archivu

21. 8. v 19:00  1. koncert účastníků LHAK, aula Konzervatoře P. J. Vejvanovského

22. 8. v 17:00  Přednáška Cyrila Höschla: Psychopatologie slavných skladatelů, kino Nadsklepí

22. 8. v 19:00  2. koncert účastníků LHAK, aula Konzervatoře P. J. Vejvanovského

23. 8. v 19:00  Velký koncert vybraných studentů LHAK, kino Nadsklepí

24. 8. v 18:00  Závěrečný koncert LHAK & festivalu Hudba v zahradách a zámku, diriguje Tomáš Netopil, účinkuje orchestr Moravští komorní sólisté a vybraní účastníci LHAK, Sněmovní sál arcibiskupského zámku

Další informace na http://www.academykromeriz.com

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků