Hlavní obsah
Foto: Milan Haluška

V Karviné vyrostlo workout hřiště pod širým nebem

Nemusejí navštěvovat posilovny, mohou si užívat přírody a k tomu ještě cvičit vlastním tělem. Právě o tom je stále populárnější sport mezi mladými - tzv. workout. Hřiště pro tento sport vzniklo v lesoparku Dubina a v sobotu bylo slavnostně otevřeno.

Foto: Milan Haluška
V Karviné vyrostlo workout hřiště pod širým nebem

Hřiště vzniklo hlavně díky aktivitě místního workout týmu. Jeho členové si hřiště dokonce sami navrhli a podíleli se na jeho stavbě. Projekt podpořila částkou 350 tisíc korun Nadace OKD a také město Karviná.

„Každé smysluplné využití volného času mladých je skvělé a tady jsou oni sami hybateli projektu. Budou mít to, co si přáli a na čem se svou prací sami podílejí. Workout je relativně nová aktivita a doplní už existující možnosti trávení volného času pro mladé v Karviné,” chválí sportovce primátor Tomáš Hanzel.

Oddíl Workout Karviná má přes dvacet aktivně cvičících členů a dále se rozrůstá. Již dva roky jeho členové veřejně vystupují a představují tento sport žákům škol.

„Naším cílem je, aby měli všichni mladí lidé možnost plnohodnotně si zacvičit s vlastní vahou svého těla, navíc zdarma a pod širým nebem. Spolupráce s městem je výborná, snaží se nám vyjít vstříc a pomoct, jak jen to je možné,” říká Lukáš Strouhal z oddílu Workout Karviná.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků