Hlavní obsah
fotografie z loňského pátého ročníku konference Foto: FOTO: archiv Muzea jihovýchodní Moravy

V hledáčku muzejních odborníků se při konferenci ocitnou exponáty

Už šestý ročník mezinárodní konference Muzeum a škola se chystá ve dnech 20. až 22. března ve Zlíně. Hlavním tématem letošního setkání odborníků bude muzejní exponát a formy jeho prezentace. I proto má akce podtitul Aby věci promluvily.

fotografie z loňského pátého ročníku konference Foto: FOTO: archiv Muzea jihovýchodní Moravy
V hledáčku muzejních odborníků se při konferenci ocitnou exponáty

Muzejní exponát jako takový je na první pohled zřejmá a jednoduchá věc. Lze ho však sledovat z mnoha úhlů pohledu a návštěvníkovi daného muzea přiblížit i jinak než běžným způsobem. I tohle bude jedno z témat mezinárodní konference Muzeum a škola, kterou pořádá v prostorách zlínské Alternativy už po šesté Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

„V poslední době začínáme při zprostředkování muzeálií a jejich kulturních hodnot stále více využívat nové technologie, především digitalizaci,“ připomíná Hana Čubanová ze zlínského Muzea jihovýchodní Moravy a doplňuje, že i tohle téma se objeví na konferenci. Stejně jako například debata o tom, jak prezentovat sbírky a projekty jinou než výstavní formou. „Diskutovat se samozřejmě bude také o spolupráci muzeí se školami, především o snaze dostat předměty jako je například dějepis do muzeí, a studenty aktivně zapojit,“ konstatovala Hana Čubanová.

Konference se letos zúčastní rekordních 130 muzejníků a pedagogů z České republiky a ze Slovenska. „Slovenští kolegové představí výstupy z dvouletého muzejně-pedagogického semináře Muzea třetí generace,“ připomíná další z organizátorek, vedoucí Muzea luhačovického Zálesí Blanka Petráková. „Významným posunem letošního ročníku je i účast zástupců Národního památkového ústavu,“ dodala.

Součástí akce bude návštěva Muzea luhačovického Zálesí v Luhačovicích, účastníky konference čeká také prohlídka samotných lázní i Jurkovičovy architektury.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků