Hlavní obsah
Foto: Alena Zavoralová

V hlavní roli divadlo, zábava a smích. Poličští ochotníci slaví výročí výstavou

V letošním roce slaví poličští ochotníci výročí 200 let od založení jejich spolku. Oslavte společně s nimi jejich působení návštěvou výstavy nejen pro děti, ale i hravé dospělé. Výstava mapuje rozmanitou historii ochotnického spolku a divadelnictví v Poličce.

Foto: Alena Zavoralová
V hlavní roli divadlo, zábava a smích. Poličští ochotníci slaví výročí výstavou

„Poznejte začátky i současnost jejich činnosti, časy dobré i zlé na pozadí českých dějin. K vidění bude původní opona z roku 1869 zachycující podobu Poličky před velkým požárem roku 1845, množství kulis, rekvizit, plakátů i fotografií. Prohlédnete si zdobné kostýmy ze slavné hry Anežka či pestrobarevné ze Snu noci svatojánské,” zve na výstavu její kurátorka Mgr. Radka Vostřelová.

A nebude to samozřejmě jen o koukání!

Děti i hraví dospělí si mohou vyzkoušet různé divadelní kostýmy, zapůjčené ochotníky. Zahrát si loutkové divadlo a vyzkoušet si tak, jaké je to být dramatikem a vymýšlet zábavné divadelní hry.

Pro ty, kdo mají šikovné prsty, je připravené stínové divadlo, kde mohou předvést svůj talent a znázornit třeba psa, berana, holuba nebo koně. A v neposlední řadě si mohou vyrobit prstovou loutku, která se tak stane milou vzpomínkou na příjemně strávené odpoledne ve výstavě s názvem V hlavní roli divadle aneb 200 let poličských ochotníků.

Výstava potrvá do 5. ledna 2020.

Další informace na www.cbmpolicka.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků