Hlavní obsah
V altánu bude parkovat hasičská tatra V3S. Foto: Pavel Čempěl

V hasičské zahradě v Bohumíně vyrostl nový prostorný altán, garážovat v něm bude Praga V3S

Dobrovolní hasiči ze Šunychlu se dočkali nového zastřešeného altánu. Ten v průběhu července vyrostl v areálu jejich zahrady v Šunychelské ulici. Město za jeho výstavbu i opravu zdejšího pódia zaplatí 1,2 milionu korun.

V altánu bude parkovat hasičská tatra V3S. Foto: Pavel Čempěl
V hasičské zahradě v Bohumíně vyrostl nový prostorný altán, garážovat v něm bude Praga V3S

„Altán zastřešil celou zpevněnou plochu v areálu hasičské zahrady o rozloze téměř 180 metrů. Hasiči v něm budou skladovat především techniku, a to nákladní Pragu V3S, přívěsné vozíky a požární stříkačky PS12,“ uvedla vedoucí organizačního odboru bohumínské radnice Mirka Šmídová, která činnost dobrovolníků ve městě koordinuje.

Využití přístřešku však bude mnohem širší. Hasiči jej za špatného počasí využijí k tréninkům. A protože překryl i zdejší pódium, jehož střechu hasiči svépomocí demontovali, a které se opravuje současně s výstavbou altánu, poslouží návštěvníkům areálu také při společenských akcích a zahradních slavnostech.

Nový altán má rozměry 22 x 8 metrů a tvoří jej kovové nosníky v kombinaci se dřevem. Jeho povrchová glazura bude mít barvu kaštanu a střecha dostane černý šindel. Uvnitř přístřešku se pamatovalo i na osvětlení. Z bočních stran dostane altán ještě plachtovinu, která bude uskladněnou techniku chránit před nepříznivým počasím.

Kromě altánu a pódia se v zahradě letos ještě opravovaly dámské toalety, a to za 200 tisíc korun. Navázalo se na loňskou rekonstrukci pánských záchodků, která přišla na 220 tisíc korun. V příštím roce je v plánu ještě obnova místního septiku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků