Hlavní obsah
Místostarosta městského obvodu Plzeň 3 Radislav Neubauer Foto: MO Plzeň 3

V centrálním obvodu v Plzni se lidé budou moci zbavit velkoobjemového odpadu

Centrální plzeňský obvod umístí v sobotu 4. října na 17 místech obvodu velkokapacitní kontejnery, aby se občané mohli zbavit velkoobjemového odpadu.

Místostarosta městského obvodu Plzeň 3 Radislav Neubauer Foto: MO Plzeň 3
V centrálním obvodu v Plzni se lidé budou moci zbavit velkoobjemového odpadu

Obvod kontejnery rozmisťuje každou první sobotu v měsíci. Do nich mohou občané odkládat nepotřebné věci, jako je například starý nábytek, sedačky apod.

„Smyslem rozmisťování velkokapacitních kontejnerů je jednak zamezení vzniku černých skládek a dále se občané mohou zbavit odpadu zdarma, bezpečně a hlavně v blízkosti svého domova,” vysvětlil místostarosta MO Plzeň 3 Radislav Neubauer.

Jako každý předchozí měsíc bude obvod spolupracovat s dobrovolníky, kteří u kontejnerů občanům poradí a pomohou s jejich odpadem. Rovněž je nasměrují na příslušný sběrný dvůr, pokud odpad bude kvalifikován jako nevhodný či dokonce nebezpečný. Na vybraných místech budou také strážníci městské policie, kteří dohlédnou, aby kontejnery nezneužívali podnikatelé či velké firmy.

„Na svozová místa budou kontejnery rozmístěny v sobotu 4. října mezi 8. a 10. hodinou. Čas odvozu je závislý na rychlosti naplnění kontejneru. Pokud bude kontejner zaplňován průběžně, bude odvezen kolem 18. hodiny,“ dodal Radislav Neubauer.

Přehled svozových míst a čas přistavení kontejnerů je dostupný zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků