Hlavní obsah
Foto: Lucie Balcarová

V bohumínském útulku bude v sobotu úřadovat Ježíšek

Vánoce v Bohumíně budou o společném trávení času s přáteli. A to jak dvounohými, tak čtyřnohými. Pravé vánoční dostaveníčko s čtyřnohými chlupáči se uskuteční v sobotu 21. prosince od 12 do 16 hodin v městském psím útulku v Šunychlu ve Větrné ulici, který v posledních letech prošel řadou novinek.

Foto: Lucie Balcarová
V bohumínském útulku bude v sobotu úřadovat Ježíšek

Slavnostní vánoční setkání tady už po sedmé pořádají dobrovolníci společně se správci útulku.

„Pokud někdo návštěvu v útulku letos přes všechny povinnosti nestihl, tak o Vánocích je ten nejvhodnější čas to zkusit stihnout. Pejsci se už na všechny návštěvníky moc těší. Budou si moci prohlédnout celý areál, vzít je na procházku a třeba jim přinést pod stromeček nějaký dárek. Budou vděční za jakoukoliv drobnost. Tím největším dárkem by pro ně samozřejmě bylo, kdyby na Vánoce našli nový domov,“ sdělila za útulek dobrovolnice Radka Matonogová.

Středně velkým a velkým pejskům z bohumínského útulku by se podle ní například hodila dlouhá a pevná vodítka i obojky. Potěší je i psí konzervy, paštiky nebo granule v jakémkoli množství, a to jak pro dospělé chlupáče, tak pro štěňata či malé hafíky.

„Pro zdraví a dobrou kondici pejsků je důležité, aby dostávali kvalitní krmivo od jedné značky. Proto všechny Ježíšky prosíme, aby nosili jen granule značky JosiDog Regular (Josera), kterými pejsky v útulku krmíme,“ vysvětlila Matonogová. Vhod přijdou teď v zimě také deky i dřevitá vlna. Pejsci ocení i antiparazitika proti blechám a klíšťatům (Bravecto, spot on, obojky), kloubní přípravky Alavis a jim podobné nebo dezinfekční přípravky jako například Savo nebo chloramin.

Vánočního setkání se zúčastní i veganský festivalový stánek BůůFeťárna se svými dobrotami. K mání bude i horký punč. Jejich koupí navíc návštěvníci podpoří dobrou věc. Část výtěžku poputuje pro azyl Domov pro zvířata.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků