Hlavní obsah
V bohumínské nemocnici testují nově na koronavirus i samoplátce. Foto: Bohumínská městská nemocnice

V bohumínské nemocnici testují nově na koronavirus i samoplátce

Mobilní odběrové místo na koronavirus, které funguje od poloviny dubna v areálu Bohumínské městské nemocnice, nabízí nově možnost otestovat se i samoplátcům. Vzorky zde odbírají ve všední dny vždy od 8 do 11 hodin.

V bohumínské nemocnici testují nově na koronavirus i samoplátce. Foto: Bohumínská městská nemocnice
V bohumínské nemocnici testují nově na koronavirus i samoplátce

„Až dosud jsme přijímali k testům pouze ty, kterým otestování nařídila krajská hygienická stanice nebo lékař a zavedli je do elektronického systému pro evidenci odběrů. Teď už je naše odběrové místo k dispozici i samoplátcům, kteří se potřebují nechat z jakýchkoliv důvodů otestovat a vyšetření si hradí sami. Vyslyšeli jsme tak především volání bohumínských firem, které se na nás obracejí s žádostí o otestování svých zaměstnanců – pendlerů,“ uvedl ředitel Bohumínské městské nemocnice Svatopluk Němeček.

Nemocnice k vyšetření přijímá jen předem objednané pacienty. Rezervace jsou možné pondělí do pátku od 8 do 11 hodin na telefonním čísle 730 574 697. Bez předchozí domluvy nebude možné test provést. Cena za vyšetření je 2500 korun. Platit lze jen hotově. Zdravotníci uvítají, když zájemci o testování dorazí s přesnou částkou.

Odběrové místo se nachází v zadní části nemocničního areálu. Má samostatný vstup a vjíždí se do něj z Ovocné ulice. Od hlavní nemocniční brány k němu pacienty přivedou navigační tabule. Tvoří jej mobilní stan, ve kterém probíhají samotné odběry stěrem z nosu, a dvě unimobuňky, kde zdravotníci odebrané vzorky administrují a hromadně jej pak odváží do externí laboratoře. K odběru přijímá mobilní pracoviště jak pěší, tak řidiče.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků