Hlavní obsah
Foto: K3 Bohumín

V Bohumíně začal týdenní divadelní happening pod širým nebem, zakončí jej dva bluesové koncerty

Divadelním festivalem amatérských souborů ožilo už podruhé náměstí Svobody ve Starém Bohumíně. Publikum se může těšit na ještě na pět hereckých večerů se sedmi představeními. Vystoupení ochotníků odstartovala v úterý 18. června a potrvají do neděle 23. června.

Foto: K3 Bohumín
V Bohumíně začal týdenní divadelní happening pod širým nebem, zakončí jej dva bluesové koncerty

Zakončí jej dva bluesové koncerty. Tečku za festivalem udělá bluesový zpěvák Oliver Mally a kytarista Peter Schneider.

„Vloni jsme divadelní happening přestěhovali z náměstí T. G. Masaryka na starobohumínské náměstí Svobody. A změna se nám osvědčila. Festival dostal díky zdejšímu geniu loci neopakovatelnou atmosféru. Diváci i vystupující si také pochvalovali, že je nerušil městský hluk, jako tomu bylo na náměstí před radnicí, kde se konaly předchozí ročníky,“ sdělil ředitel pořádající městské agentury K3 Bohumín Karel Balcar.

Divadelní scénky se odehrají pod širým nebem v odpoledních a večerních hodinách. Příchozí se mohou těšit na komedie, pohádky a písničky. Až na dvě výjimky začínají představení v 19 hodin. Představí se jak stálice festivalu, mezi něž patří například Tom a Jeff z Havířova nebo domácí Boban, tak i soubory, které diváci v Bohumíně ještě vidět nemohli, například ostravský spolek Nahodile, přiveze své Hecoviny, se kterými už několik let vyprodává sál Domu Akord, nebo formace Kolovrat z Petrovic u Karviné.

S pásmem písniček, scének a skečů v podání Dodivadlo Dobroslavice odstartoval festival v úterý 18. června. Základní umělecké škole z Bohumína bude patřit středa 19. června. Publiku se představí hned se třemi hrami. V 17 hodin čeká na diváky hra „Jak se dobrák stal králem a vykuk do pekla přišel“. O dvě hodiny později se zájemci mohou těšit na představení nazvané Modelka XXL, v níž hlavní protagonistka Vendula věří, že ji soutěž Miss XXL pomůže se zviditelnit. Ve 20:15 hodin odstartuje poslední vystoupení v podání žáků zdejší „lidušky“. Tentokrát půjde o pohádku nazvanou Jak ulovit knížete.

Havířovská divadelní formace Tom a Jeff zahraje Bohumíňákům ve čtvrtek 20. června příběh o kominíkovi s podtitulem JAR mark. V pátek 21. června domácí ochotníci z Bobanu odehrají hru Španělé v Praze. Kolegové z Ostravy ze spolku Nahodile přivezou v sobotu 22. června humorné představení Hecoviny.

Pro malé diváky je v neděli 23. června od 15 hodin určena pohádka O pejskovi a kočičce v podání ochotníků ze spolku Kolovrat z Petrovic u Karviné.

Netradiční tečku za divadelním týdnem udělají v neděli v podvečer hned dva bluesové koncerty. První z nich odstartuje na starobohumínském náměstí už v 17:30 hodin. Zahraje Marek Makaron Motyka z Polska. S diváky i festivalem se rozloučí svou dvě kytary, jedna harmonika a hlas Rakušana Olivera Mally, který patří k ukázkovým příkladům evropského blues. Za více než třicet let hraní získal zpěvák a skladatel v jedné osobě řadu ocenění. Na kytaru jej doprovodí německý kytarista Peter Schneider, který hrál řadu let po boku amerického zpěváka a kytaristy Ika Turnera.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků