Hlavní obsah
Veřejné toalety v Bohumíně pocházejí ze šedesátých let minulého století. Foto: Pavel Čempěl

V Bohumíně se pustili do rekonstrukce veřejných toalet

Veřejné toalety ze šedesátých let minulého století v bohumínském areálu pro děti Hobbyparku do května prokouknou. Omlazovací kúra za jeden milión korun čeká většinu vnitřních prvků zdejšího sociálního zázemí. Tím ročně projdou desetitisíce návštěvníků.

Veřejné toalety v Bohumíně pocházejí ze šedesátých let minulého století. Foto: Pavel Čempěl
V Bohumíně se pustili do rekonstrukce veřejných toalet

„Měnit budeme rozvody elektřiny ze šedesátých let minulého století. Původně jsme jejich obnovu neměli v plánu, ale bohužel už mají nejlepší léta za sebou, a tak jsme jejich výměnu museli doprojektovat. Až v průběhu samotných stavebních prací zjistíme, jak rozsáhlé nakonec budou zásahy v rozvodech nutné,“ uvedl Michal Lorenc z odboru školství, kultury a sportu bohumínské radnice.

Z interiéru veřejných záchodků zmizí většina původních prvků. Přes padesát let staré obklady a dlažbu nahradí nová v moderních černo-béžových odstínech. Rekonstrukce se dotkne i starých oken, vymění se za nová plastová. Novou podobu dostanou i dveře včetně zárubní.

V objektu je dvacet toalet, v dámské části jich je dvanáct, v pánské pak šest, další dvě jsou určeny pro invalidy. Pánskou sekci navíc doplňuje blok pisoárů. „Vnitřní dispozice zůstanou stejné. Také samotné toalety a pisoáry neměníme, jsou poměrně nové a v dobrém stavu. Naopak umyvadla i vodovodní baterie dostanou novou podobu,“ dodal Lorenc.

Největší veřejné toalety v Bohumíně vůbec vznikly v roce 1965. Slouží nejen návštěvníkům letního kina, ale především zábavného areálu pro děti - Hobbyparku, v němž se nachází farma s domácími zvířaty i lanová atrakce Mauglího stezka. Nový venkovní kabát dostala budova se sociálním zázemím i šatnami pro umělce před dvanácti lety, když se rekonstruoval areál letního kina. Interiér si však na proměnu musel počkat.

V sezóně jsou veřejné toalety otevřeny pro veřejnost od května do října. Ročně jimi projde přes deset tisíc lidí. Největší nápor zažívá sociální zařízení při hromadných akcích, jako jsou městské či pivní slavnosti. Provozuje je městská kulturní agentura K3 Bohumín. O čistotu se starají veřejně prospěšní pracovníci, jejichž mzdy hradí stát.

Proměna veřejných záchodků právě odstartovala a potrvá do poloviny května. Zahájení sezóny v dětském areálu a zvířecí farmě by se jejich rekonstrukce neměla zásadně dotknout.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků