Hlavní obsah
Řeka Odra v Bohumíně při 1. stupni povodňové aktivity. Foto: Jiří Blatoň

V Bohumíně se preventivně sešla povodňová komise

V Bohumíně se v pátek ráno kvůli stoupající hladině vody na Odře a Olši sešla preventivně povodňová komise. V tuto chvíli je situace klidná, žádné přímé ohrožení vodou lidem ani jejich obydlím nehrozí. Případná kritická místa v terénu preventivně monitorují jak strážníci, tak dobrovolní hasiči.

Řeka Odra v Bohumíně při 1. stupni povodňové aktivity. Foto: Jiří Blatoň
V Bohumíně se preventivně sešla povodňová komise

„Situaci na bohumínských řekách i místních tocích od čtvrtečního večera monitorujeme. V tuto chvíli je situace na Odře i místních tocích klidná, na Olši jsme z preventivních důvodů už teď vyhlásili 2. stupeň povodňové aktivity, abychom se nemuseli za dvě hodiny znovu scházet a vyhlašovat jej. Žádné přímé ohrožení vodou však lidem ani jejich obydlím v tuto chvíli nehrozí,“ uklidňuje místostarosta Bohumína a šéf povodňové komise Lumír Macura s tím, že v opačném případě by se to obyvatelé kritických míst včas dozvěděli.

Zvyšující se hladina řek zatím v Bohumíně žádné komplikace nepřinesla. Situaci a případná kritická místa v terénu však preventivně monitorují jak strážníci, tak dobrovolní hasiči. „Preventivně kontrolujeme, zda na místních tocích nejsou žádné naplaveniny větví či trávy,“ uvedl vedoucí odboru životního prostředí a služeb Jan Jeziorský.

V pohotovosti je i povodňová komise, ta se opět sejde v 17 hodin. To už budou jasné další prognózy vodohospodářů i meteorologů. Připravena je i na případné varování obyvatel, kdyby hrozilo, že by voda měla způsobit problémy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků